Zakres działalności biura rachunkowego

Usługi biura rachunkowegoBiuro rachunkowe może być zatrudnione zarówno przez osoby prywatne, jak i  jednostki gospodarcze o bardzo zróżnicowanej wielkości, a co za tym idzie również złożoności oraz skomplikowaniu całej organizacji. W związku z tym także i oferowane usługi muszą być dopasowane do indywidualnych wymagań i preferencji oraz oczekiwań, a to skutkuje bogatym zakresem działalności takiego właśnie biura rachunkowego.

 

Zakres usług - pełna księgowość, uproszczona księgowość

Pierwszym przykładem jest sporządzanie wszelkiego rodzaju materiałów i dokumentów rozliczeniowych, takich jak między innymi deklaracje podatkowe, roczne zeznania podatkowe, przygotowywanie wszelkiego rodzaju deklaracji podatkowych PIT, rachunki wyników, a także bilanse dotyczące zamknięcia roku obrachunkowego.

Co więcej, w przypadku klientów, którzy są większymi podmiotami gospodarczymi, możemy również wyodrębnić usługi odnoszące się do różnego rodzaju dokumentacji finansowej, takiej jak na przykład wnioski o kredyty lub analiza finansowa. Tego typu działania często są zlecane właśnie na ręce biur rachunkowych, które wyręczą swoich klientów z zachowaniem pełnego profesjonalizmu.

Przedsiębiorców z pewnością zainteresuje także oferta rozliczania sprzedaży towarów, a także ich nabywania do krajów będących członkami Unii Europejskiej, a także krajów, które do niej nie należą. Biura specjalizujące się w tego typu działaniach zapewnią również właściwą ewidencję dostawy oraz nabywania usług i towarów, które mają charakter wewnątrzunijny oraz opracowują wymagane raporty i zestawienia dla instytucji, takich jak Urząd Celny lub Urząd Skarbowy.

Inna dziedzina, w której ingerencja odpowiednich usług rachunkowych jest wskazana i pożądana to pełna i kompleksowa obsługa tematyki płac i kadr w przedsiębiorstwie. W szczególności możemy tutaj wymienić takie czynności jak sporządzanie aktualnie wymaganych umów o pracę oraz ich rozwiązań, sporządzanie listy płac, świadectw pracy, wypowiedzeń, a także zarządzanie w sposób uporządkowany i klarowny kartotek pracowników. Dość częstą praktyką jest również pełna obsługa biur rachunkowych umów cywilno-prawnych, a mianowicie dotyczy to między innymi umowy o dzieło, a także umowy zlecenie.

Do tego typu zadań należy również przekazywanie odpowiednich informacji do ZUS w sposób elektroniczny oraz elementy rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, które składają się na sporządzanie raportów imiennych, aktualizacja danych, a także zgłaszanie przedsiębiorstw, pracowników i osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Także zadania rachunkowo-księgowe takie jak na przykład ewidencja dla celów VAT, prowadzenie ryczałtu ewidencjowanego, podatkowej księgi przychodów i ksiąg rachunkowych, a nawet wprowadzenie planu polityki rachunkowości oraz zakładowego planu kont nie stanowią żadnego problemu dla biura rachunkowego z wykwalifikowaną kadrą pracowników.

Należy również pamiętać, że biura rachunkowe gromadzą osoby o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, a co za tym idzie, kolejnym zakresem działalności są usługo doradcze w tematyce finansowo-księgowej, zarówno dla podmiotów fizycznych, jak i prawnych, które to osoby prowadzą własną działalność gospodarczą.

Do tego możemy zaliczyć także pomoc w uzupełnianiu wszelkiego rodzaju formalności niezbędnych do rejestracji działalności gospodarczych, spółek cywilnych, a także spółek prawa handlowego. Biuro może również zostać wynajęte w celu reprezentowania klienta przed takimi instytucjami jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, Krajowy Rejestr Sądowy lub Główny Urząd Statystyczny.

  • Usługi księgowe Kraków

Podsumowanie

Odpowiednio wykwalifikowane biura rachunkowe muszą sprostać wielu różnym problemom oraz oczekiwaniom swoich klientów. Dlatego tak istotna jest aktualna oraz sprawdzona wiedza z zakresu dokumentacji finansowych i rozliczeniowych, doradztwa księgowego oraz finansowego, a także obsługi z zakresu rachunkowej, księgowej, kadrowej, płacowej, a nawet handlu wewnątrz i poza granicami Unii Europejskiej. Tylko taka wiedza sprawia, że klient otrzymuje rzetelną i kompleksową obsługę.

  • Rachunkowość Kraków
Biuro rachunkowe, a jego ubezpieczenie

Ubezpieczenie biura rachunkowego - księgowość KrakówZgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 6 listopada 2014 r. w sprawie obowiązkowego ubezpiecz

Usługi księgowe biura rachunkowego

Obroty - biuro rachunkoweUsługi księgowe biura rachunkowego Biuro rachunkowe jest firmą, zajmującą się świadczeniem kompleksowych