Wsparcie - cenne dla osiągnięcia sukcesu

Masz odpowiednie wsparcie?Wsparcie - nieważne czy jest udzielane Tobie, czy Ty udzielasz go komuś innemu, ma duże znaczenie w życiu, jak i w każdym podejmowanym przedsięwzięciu. Bez niego ciężko jest zrobić i osiągnąć cokolwiek w pojedynkę. Sukces w dużej mierze opiera się na ludziach, którzy się wzajemnie wspierają. O ile łatwiej jest wtedy cokolwiek osiągnąć. Zgodzisz się z tym?

Wsparcie jest czymś pięknym - oznacza ono pomoc i opinię kogoś z zewnątrz, niekoniecznie nawet związanego bezpośrednio z tym, co robisz, niemniej jednak życzącego Ci dobrze. Tacy ludzie są bezcenni i są istnym przepięknym skarbem. Dzięki temu łatwiej o sukces.

Wsparcie psychologiczne, wsparcie emocjonalne

Jest jedna ważna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę. Należy szukać wparcia u osób, które faktycznie mogą sprawić, że to, co robisz, zyska na wartości, a Ty dzięki temu będziesz lepszy w tym, co robisz. Na pewno nie chodzi tutaj o płytkie i bezsensowne pochlebstwa oraz otaczanie się tzw. klakierami. Ci, którzy życzą Ci dobrze, pomimo iż czasem ich zdanie na temat tego, co właśnie robisz, będzie odmienne od Twojego, niekoniecznie będzie oznaczało, że będą chcieli Cię tym skrzywdzić.

Konstruktywna krytyka

Jest różnica pomiędzy zdrową i konstruktywną opinią a złośliwym docinaniem i zawiścią. Z konstruktywnej krytyki zawsze wyniesiesz coś dobrego, także dobrze jest najpierw wysłuchać drugiej osoby, przeanalizować to, co się usłyszało i wyciągnąć wnioski. Sprawdzić, czy faktycznie popełniło się jakiś błąd bądź zrobiło coś nie tak, jak trzeba. Jak zostało wspomniane, ważne jest to, żebyś szukał i otaczał się takimi ludźmi, dzięki którym będziesz piął się w górę i rozwijał. Takimi, którzy udzielą Ci faktycznie pomocnych wskazówek i mądrości, jeśli zabłądzisz po drodze. Natomiast nie jest tajemnicą z "porad" i "wskazówek" jakich ludzi zrezygnować. To wszelkiego rodzaju fataliści, narzekacze, marudy, złośliwcy itd. Tutaj nigdy nie usłyszysz czegoś mądrego, budującego i konstruktywnego. Jest to typ ludzi, którzy z chęcią pociągną Cię w dół, a to z jednego prostego powodu. Oni czują się świetnie, będąc nieszczęśliwymi i z chęcią powitają Cię w swoim gronie jako kolejnego nieszczęśnika, z którym wspólnie będą uprawiać zbiorowy lament. Nie jest to chyba zachęcające - członkostwo w takim klubie. Rada jest następująca. Najlepiej taką "wesołą" kompanię zostawić za sobą. To tylko zjadałoby Twój czas, nerwy i zdrowie, a domyślam się, że nie o to Ci chodzi.

Wsparcie - szukaj go u odpowiednich osób

Wsparcia szukaj u tych, którzy sprawią, że faktycznie będziesz się rozwijał i dzięki ich wskazówkom będziesz zyskiwał, nawet jeśli będzie to uzasadniona krytyka. Zatem szukaj odpowiedniego wsparcia i twórz przy okazji sojusze z tymi, którzy podążają również w tym samym kierunku, co i Ty. Praca zespołowa przynosi o wiele lepsze efekty i korzyści niż walka w pojedynkę.

I Ty daj wsparcie innym

Pamiętaj również o ważnej rzeczy. Życie nie tylko polega na dostawaniu i zabieraniu czegoś. I ty również dawaj. Bądź wsparciem dla innych, dla osób, dla których Twoje zdanie, pomoc i opinia mają duże znaczenie, ponieważ mają do Ciebie zaufanie i jesteś dla nich osobą, w której mają oparcie. Powinieneś być dumny z tego. Przyczyniasz się przecież do ich sukcesu.

Widzisz, postępując w ten sposób, tworzy się synergia. Ludzie dają sobie nawzajem wartości. Napędzają się i motywują, a ma to pozytywny wpływ na rzeczy, które robisz w życiu. Pamiętaj, że warto tworzyć przymierza i szukać tego, czym jest wsparcie, zamiast podążać samotnie; samotnie jest ciężko osiągnąć sukces, za to z odpowiednimi ludźmi jest to dużo łatwiejsze.

Kariera zawodowa - dlaczego warto znać języki obce?

Znajomość języków obcychZnajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach nie fanaberia, lecz obowiązek. Biegłe posługiwanie się przynajmniej jed

Organizacja szkoleń - sale szkoleniowe, catering

Organizacja szkoleńOrganizacja szkolenia jest długofalowym przedsięwzięciem, wymagającym nie tylko nakładu pracy, ale i odpowiednich umiejęt

Szkolenia dla właścicieli firm

Szkolenia dla firmDobre szkolenia dla firm mogą być droższe od takich, które organizowane są przez amatorów, ale też zasada jest taka, że ni