Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Partnerzy-strategiczniJak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Francji strategiczne partnerstwo, które odzwierciedla wspólną ambicję firm do zwiększenia świadomości związanej z korzyściami, jakie płyną z realizacji transakcji bezgotówkowych.

Wspólny biznes dwóch znanych i wzbudzających zaufanie firm to nie tylko wzajemna reklama, lecz przede wszystkim oszczędzanie czasu swoich klientów. Pierwszym krokiem w stronę szerszego udostępniania innowacyjnych form płatności stanowi uruchomienie aplikacji Orange Cash. Rozwiązania tego typu pozwolą klientom Orange, którzy są posiadaczami nowoczesnych smartfonów, na łatwą i bezpieczną realizację mobilnych bezgotówkowych płatności za pomocą telefonu.

Partnerstwo umożliwi konsumentom w całej Francji płacenie za towary i usługi przy użyciu swoich telefonów komórkowych. Z tego też powodu liczba zbliżeniowych terminali płatniczych we Francji w okresie ostatnich sześciu miesięcy (od września 2013) wzrosła o 50%.

Karta kredytowa, karta płatnicza

Klienci Orange będą mogli pobrać aplikację Orange Cash, skonfigurować ją ze swoim kontem bankowym i korzystać ze znajdującej się niejako w telefonie karty płatniczej od razu po jej aktywacji. Do realizacji wszystkich płatności powyżej 20 € konieczna będzie autoryzacja transakcji poprzez podanie hasła zdefiniowanego wcześniej przez użytkownika smartfona.

Oto co Thierry Millet, wiceprezes Orange, powiedział o nowej aplikacji: "Płacenie za pomocą smartfona jest nową funkcją, która ze względu na swoją praktyczność będzie na co dzień wykorzystywana przez wszystkich abonentów Orange. Dzięki Orange Cash chcemy usprawnić realizację płatności przez Internet i zminimalizować czas ich realizacji. Rozwiązanie, które oferujemy naszym klientom posiada wiele zalet, a partnerstwo z Visa Europe zwiększa zaufanie naszych klientów i zapewnia akceptację Orange Cash w wielu punktach sprzedaży we Francji oraz za granicą."

Natomiast Sandra Alzetta, dyrektor wykonawczy Visa Europe skomentował sytuację następująco: "Nasze partnerstwo z Orange stanowi znaczący krok w kierunku wdrażania w życie codzienne płatności mobilnych. Umowa ta obejmuje zarówno wykorzystanie unikalnej wiedzy Orange w technologii NFC i Visa, jak i zaufanie, jakim cieszy się poszczególne nasze marki. Partnerstwo to jest zgodne z naszą strategią otwarcia się na innowacje i pozwala nam zaoferować usługę, która sprawia, że ​​codzienne życie konsumentów staje się wygodniejsze i prostsze."

Aplikacja Orange Cash zostanie udostępniona dla klientów Orange w Strasburgu i Caen na początku 2014r.

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym - ceny, koszty, możliwości

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym - od deweloperaZakup mieszkania od dewelopera, czyli na rynku pierwotnym, to naprawdę spory wyda

Poczucie bezpieczeństwa finansowego poprzez oszczędzanie

Poczucie bezpieczeństwa finansowego poprzez oszczędzanie. Czasy, w których obecnie żyjemy są bardzo ciężkim

Ubezpieczenie na życie dla seniorów

Ubezpieczenie dla senioraJesteś osobą dojrzałą i coraz częściej zastanawiasz się nad tym, co przyniosą kolejne lata? Myślisz o tym, w