Techniki reklamowe w sieci - pozycjonowanie strony i linki sponsorowane

Techniki reklamowe w sieci

Szczególnie istotną funkcję pełni w marketingu internetowym pozycjonowanie. Gdy internauci chcą znaleźć konkrety produkt lub mniej konkretną firmę, korzystają z wyszukiwarek. W ten sposób najwięcej potencjalnych klientów trafia na strony.

Większość internautów, gdy szuka czegokolwiek w sieci, zazwyczaj nie klika na drugą stronę wyników wyszukiwarki, dlatego tak ważną rolę wśród podanych technik reklamowych pełni pozycjonowanie.

Pozycjonowanie strony

Właśnie pozycjonowanie pozwala na dosyć wysoką oglądalność strony oraz jest relatywnie tanie. Pozycjonowanie zapewnia wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Każdy właściciel strony WWW, jeśli chce zaistnieć w sieci powinien rozważyć zatrudnienie pozycjonera, który zapewni wysokie pozycjonowanie strony internetowej. Szczególnie ważne jest pozycjonowanie w pierwszych miesiącach prowadzenia internetowego biznesu, kiedy najistotniejszą sprawą dla przedsiębiorcy jest zaistnienie w sieci, a tak się stanie jeśli dana strona będzie miała wysokie pozycjonowanie. Samo pozycjonowanie zapewnia też ograniczenie spamu w wyszukiwarkach, co jest bardzo ważne dla internautów.

Linki sponsorowane

Zazwyczaj w opozycji do pozycjonowania stawia się linki sponsorowane - reklamy AdWords, które są niemożliwe do zablokowania i trafiają już do zainteresowanego konsumenta, o co tak naprawdę chodzi potencjalnemu internetowemu przedsiębiorcy. O ile pozycjonowanie raczej wymaga zatrudnienia specjalisty, o tyle każdy może w szybki i tani sposób samemu stworzyć reklamę typu AdWords. Wymagana jest minimalna wiedza komputerowa.

Która z podanych metod jest lepsza, trudno powiedzieć. Zarówno pozycjonowanie strony jak i reklamy AdWords mają swoje wady i zalety. Najważniejsze dla właścicieli firm jest jednak szybkie zaistnienie i pozostanie w umyśle potencjalnego klienta, dlatego też jeśli ktokolwiek zastanawia się nad wkroczeniem w biznes internetowy powinien skupić się na zawartości swojej strony oraz jej rozreklamowaniu. Nieważne czy wybierze pozycjonowanie, czy zdecyduje się na klasyczną reklamę internetową - powinien pamiętać o marketingu, bo jak wiadomo to właśnie reklama jest dźwignią handlu.

Strategia reklamy internetowej

strategia reklamy internetowejCoraz częściej spotykanym narzędziem marketingowym staje się reklama internetowa. Choć obowiązują tu zasady typowe

Identyfikacja wizualna

Aby firma działała efektywnie i przynosiła zyski, ważnych jest kilka kwestii. Są to: spójny i pozytywny obraz przedsiębiorstwa w oczach klientów, dobra pozycja na rynku jak i

Blogi reklamujące stronę

W Internecie można reklamować swoją firmę na różne sposoby. Najpopularniejszym jest oczywiście posiadanie własnej strony internetowej, ale czy witryna obroni się sama? Nie z