Systemy ERP podbijają serca polskich przedsiębiorców

Systemy ERPPolscy przedsiębiorcy, idąc z duchem czasu, inwestują w nowoczesne technologie, w tym w szeroko rozumiane systemy ERP. Czym one są i jakie korzyści niosą dla właścicieli polskich firm? Czy ich zakup jest rzeczywiście koniecznością dla chcących prężnie rozwijać się przedsiębiorstw?

Polskie czy zagraniczne?

Do wyboru wśród różnorodnych systemów ERP kierowanych do przedsiębiorców są programy krajowe i zagraniczne. Coraz częściej właściciele firm decydują się na zakup narzędzi informatycznych wspierających zarządzanie od krajowych producentów.

Oferują oni między innymi systemy ERP w technologii cloud computing, czyli ERP w chmurze. Niezależnie od tego, jakiego producenta oprogramowania wybierzemy, ważne jest, aby oferowany system zarządzania przedsiębiorstwem ERP był dostosowany do indywidualnych potrzeb lokalnych firm różnej wielkości. Równie istotne jest, aby konsultanci pomagający zaimplementować system rozumieli i znali realia polskiego biznesu. Dla firm, które nie chcą martwić się o własny sprzęt i utrzymanie dużych zespołów informatyków rozwiązania cloudowe są idealną propozycją. Stąd też może wynikać ich duża popularność.

Jak systemy ERP wpływają na zarządzanie nowoczesną firmą?

Polscy przedsiębiorcy gonią wciąż gospodarki wysokorozwinięte Zachodniej Europy czy Ameryki w dziedzinie świadomości informatycznej. Istnieje wiele programów i aplikacji, jak i usług informatycznych, ułatwiających bieżące prowadzenie działalności gospodarczej. Możemy bazować na pozytywnych i negatywnych doświadczeniach zachodnioeuropejskich firm wybierając jedynie te, które spełniają nasze oczekiwania. Przedsiębiorcy są w pełni świadomi tego, że nowoczesne zarządzanie firmą, zdolną konkurować z podmiotami zagranicznymi wymaga wykorzystywania w praktyce odpowiednich narzędzi informatycznych. Pozwalają one zaoszczędzić czas i zasoby, a także łatwiej zarządzać firmą. Podejmowanie kluczowych dla przedsiębiorstwa decyzji we wsparciu systemów ERP staje się znacznie łatwiejsze i sprawniejsze, o ile systemy te zostały wdrożone w sposób prawidłowy.

ERP w chmurze

Na polskim rynku pionierem w zakresie oferowania systemów ERP w chmurze była firma Advanced Business Solutions. Oferowany przez nią system jest sprawny w działaniu i minimalizuje koszty wdrożenia w przedsiębiorstwie. ERP w chmurze to elastyczna oferta dopasowana do konkretnych potrzeb, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa danych i aplikacji. Nie trzeba w ich przypadku kupować drogiego sprzętu komputerowego czy licencji oprogramowania dla każdego pracownika, bowiem wszystkie programy w ramach ERP w chmurze dostępne są w przyjaznym środowisku aplikacji wszędzie tam, gdzie pracownik ma dostęp do komputera i sieci internetowej. Z systemów ERP oferowanych w chmurze można korzystać nie tylko przy użyciu komputerów stacjonarnych, ale i urządzeń mobilnych.

Systemy ERP

Systemy ERPSystemem ERP nazywamy zespół narzędzi, pozwalający na nowoczesne planowanie zasobów przedsiębiorstwa poprzez współpracę poszczególnych aplikacji, odpowiedzi

Drukarka atramentowa czy laserowa?

drukarkiWybór odpowiedniej drukarki to domu to może nie dylemat na miarę „być albo nie być”, niemniej nie warto w tym względzie zdać się tylko na łut szczęścia,

Popularne CMS, czyli wszystko o systemach zarządzania treścią

Systemy zarządzania treścią stają się coraz popularniejsze, wiele profesjonalnych stron i witryn, nawet strona internetowa Białego Domu, jest opartych o firmy takie jak wordpr