Sprzątanie i firmy sprzątające

Firma sprzątającaOd pewnego czasu firmy sprzątające przeżywają prawdziwe oblężenie. Szeroki zakres usług sprawił, że coraz więcej firm i osób prywatnych decyduje się na podpisanie umowy i przekazanie całą obsługę budynków i przyległych nich terenów pod opiekę fachowców.

Jakie zadania można powierzyć firmie sprzątającej?

Wachlarz usług jest bardzo szeroki: sprzątanie pomieszczeń biurowych, placówek usługowych, handlowych, szkół, hoteli, moteli, pensjonatów, restauracji, barów, sal weselnych.

Pracownicy takich firm są specjalnie przeszkoleni do wykonywania powierzonych zadań.

Usługi sprzątania

Usługi sprzątania obejmują odkurzanie, zamiatanie i mycie podłóg, czyszczenie wykładzin, dywanów, mebli tapicerowanych, a także dbanie o czystość i kondycję posadzek. Profesjonalne czyszczenie i dezynfekcję pomieszczeń sanitarnych, począwszy od utrzymania lustra w nienagannym stanie, a skończywszy na sedesie. Dodatkową usługą jest zaopatrzenie obsługiwanych obiektów w mydło, papier i jednorazowe ręczniki. Kompleksowe sprzątanie pomieszczeń biurowych obejmuje utrzymanie w czystości wszystkich mebli, sprzętów, rolet, okien i podłóg.

Firma sprzątająca, z którą podpisujemy umowę zajmuje się również myciem okien, co jest niezwykle ważne w budynkach liczących kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt pięter.

Utrzymanie terenów wokół budynku obejmuje całą gamę usług, począwszy od chodników i uliczek, poprzez czyszczenie fasad budynków i przesłon okiennych, a skończywszy na szeroko pojętym dbaniu o tereny zielone. Zieleń otaczająca biuro, restaurację, hotel, pensjonat, czy domy mieszkalne wymaga bardzo dużo pracy, ale też ręki fachowca. Firmy sprzątające zajmują się koszeniem trawników, przycinaniem żywopłotów i innych roślin wymagających takiego zabiegu, zabezpieczeniem roślinności przed szkodnikami, wycinką i przycinaniem suchych drzew i gałęzi, wywozem zielonych odpadów.

Czy warto podpisywać umowę z firmą sprzątającą, czy może lepiej zatrudnić "złotą rączkę" czyli człowieka do wszystkiego. Profesjonalna firma sprzątająca zatrudnia wykwalifikowane osoby, dodatkowo przystosowuje wachlarz świadczonych usług do potrzeb klienta. Kiedy jest potrzeba posprzątania ogrodu, przyjeżdża ogrodnik, biura sprząta osoba posiadająca i znająca profesjonalne środki chemiczne, a okna myje osoba z kwalifikacjami do pracy na wysokości. "Złota rączka" to pracownik, który stara się sprostać wszystkim wymaganiom, ale czy posiada wystarczającą wiedzę i doświadczenie? Z tym różnie bywa.

Jak wybrać biuro rachunkowe dla początkującej firmy?

Małe biuro rachunkoweZakładając własną firmę, musimy wybrać odpowiedni dla nas tryb rozliczeń podatkowych z fiskusem. Już na etapie rejestrowania dzi

Kupno wymarzonego auta

Kupno wymarzonego autaObecnie trudno sobie wyobrazić przemieszczanie się bez samochodu. Pojazd często jest podstawą w prowadzeniu wielu działalności gospoda

Czy leasing samochodowy się opłaca?

Leasing samochodowyCoraz więcej mówi się o leasingu samochodów dla firm. To doskonała forma finansowania pojazdów zarówno dla małych jak i dużych firm.