Rebranding firm

Rebranding firmRebranding staje się coraz popularniejszą formą ożywienia danej marki i nadania jej nowych atrybutów. Głównie polega on na zmianie identyfikacji wizualnej danego przedsiębiorstwa.

Następuje zmiana logotypu jak i charakterystycznych kolorów czy też nadanie nowej nazwy dla produktu czy samej firmy.

Wszystkie te działania podejmowane są po to by klient na nowo spojrzał na daną firmę bądź z innej strony. Jednak warto pamiętać, że rebranding to nie tylko zmiany "zewnętrzne" to także zmiany wewnątrz firmy. Przede wszystkim dotyczy to nowej strategii i planów wobec danych produktów i usług.

Przeprowadzenie rebrandingu wymaga od firmy odpowiedniego poinformowania klientów o nadchodzącej zmianie. Również po samym fakcie zmiany wizerunku warto dalej kontynuować politykę informacyjną by przyzwyczaić klientów do nowego image'u firmy.

Przy zmianie logo zazwyczaj dochodzi do niewielkich zmian w typografii czy też w użyciu kolorów. Rzadkością jest zdecydowanie się na poważne zmiany w swoim rozpoznawalnym logotypie. Warto pamiętać, że dobre chęci czasami nie wystarczą by odświeżone logo zyskało uznanie. Trzeba przeprowadzić odpowiednio wcześniej badania na grupie klientów prezentując im nasze nowe logo. Bez takich przygotowań do zmiany identyfikacji wizualnej można ponieść porażkę w oczach klientów.

Tu pojawia się pytanie czemu firmy jednak decydują się na zmianę?

Odpowiedź wydaje się prosta i jest nią przede wszystkim odświeżenie swojej marki w oczach klientów. Nadanie jej bardziej nowoczesnego charakteru, często celem takich działań są młodzi konsumenci danej marki.

Podobnie ma się rzecz z wykorzystywanymi kolorami przez firmę. Dodanie przede wszystkim koloru czerwonego ożywia i wprowadza powiew nowoczesności. Z drugiej strony kolor niebieski oznacza powagę i zaufanie do danego przedsiębiorstwa. Odpowiednia identyfikacja wizualna z czasem pozwala klientowi jedynie na podstawie kolorów określić daną firmę. Dlatego wśród rynkowych potentatów zmiany kolorystyczne zazwyczaj są nie wielkie.

Przed nawet niewielkimi zmianami w identyfkacji firmy muszą zostać przeprowadzone odpowiednie badania na grupie klientów. Bez nich nawet najlepiej przeprowadzone ulepszenia mogą zostać w oczach klientów negatywnie odebrane. To klient jest osobą, której nowy projekt ma się podobać.

Czym jest start-up?

Start-upStart-up jest to przedsiębiorstwo ewentualnie tymczasowa organizacja utworzona w celu szukania modelu biznesowego, który gwarantowałby

Formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej

Formy prawne przedsiębiorstwForma prawna określa przede wszystkim, kto ponosi odpowiedzialność materialną, kto sprawuje funkcje kierownicze i

Menadżer i sposób kierowania zespołem

Kierowanie zespołem ludzi którzy mają podporządkować się zadaniom wyznaczonym przez swojego podwładnego, Wbrew pozorom nie należy do najprostszych. Zwłaszcza