Po co nam wirtualne biuro?

Wirtualne biuroJeszcze jakiś czas temu nikt nie słyszał o wirtualnym biurze, dziś to już codzienność wielu firm. Coraz większa ilość przedsiębiorstw z chęcią rezygnuje z tradycyjnych sekretariatów na rzecz nowoczesnych, wirtualnych biur.

Wirtualne biuro obsługi klienta

Jest to wirtualny sekretariat prowadzony przez Internet. Ma oczywiście realną siedzibę, tam, gdzie znajduje się firma, oferująca tego typu usługi. Z racji tego klient otrzymuje również nowoczesny adres, pod jakim zarejestrowana jest ta firma i może go używać oficjalnie.

Oznacza to, że ten prestiżowy adres można umieszczać na wszelkich dokumentach firmowych oraz gadżetach reklamowych, nawet, gdy działalność realnie jest prowadzona z domu właściciela przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na częściowe chociaż oddzielnie prywatności od spraw służbowych. Wiele osób ucieszy się, gdy przestanie znajdować w skrzynce służbowe listy i odbierać telefony od klientów w czasie rodzinnego obiadu.

Od tej pory wszystko będzie odpowiednio oddzielone, ponieważ firmową korespondencje i telefony będzie w wirtualnym biurze odbierała w naszym imieniu sekretarka. Jej zadania są takie same jak te, które zleca się asystentkom w tradycyjnym biurach. Ma ona odbierać firmowe telefony, na życzenie właściciela firmy może również przełączać rozmowy w klientami. Powinna także regularnie sprawdzać firmową skrzynkę poczty elektronicznej i sporządzać raporty o ważnych mailach do szefa.

Poza tym, jest ona odpowiedzialna także za tworzenie pism, redagowanie dokumentów, wprowadzanie danych do zestawień, przygotowywanie raportów, analiz, prezentacji multimedialnych, faksowanie, kserowanie, skanowanie dokumentów i wiele innych czynności typowo biurowych. Bardzo wygodne jest również korzystanie z asystenta od spraw osobistych. Taki pomocnik przypomni o urodzinach znajomych, odebraniu rzeczy z pralni, butów od szewca, zarezerwowaniu biletów do opery czy stolika w restauracji. Poza tym, wirtualne biuro pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy, które musielibyśmy wydać na wynajęcie pomieszczenia i wyposażenie go.

Systemy ERP

Systemy ERPSystemem ERP nazywamy zespół narzędzi, pozwalający na nowoczesne planowanie zasobów przedsiębiorstwa poprzez współpracę poszczególnych aplikacji, odpowiedzi

Systemy ERP podbijają serca polskich przedsiębiorców

Systemy ERPPolscy przedsiębiorcy, idąc z duchem czasu, inwestują w nowoczesne technologie, w tym w szeroko rozumiane systemy ERP. Czym one są i jakie korzyści

Drukarka atramentowa czy laserowa?

drukarkiWybór odpowiedniej drukarki to domu to może nie dylemat na miarę „być albo nie być”, niemniej nie warto w tym względzie zdać się tylko na łut szczęścia,