Opisy produktów w sklepie internetowym, czyli jak przyciągnąć i pozyskać klienta?

Sklep internetowyPowszechny dostęp do Internetu sprawił, że e-handel ma się doskonale. Sklepy internetowe mogą przyciągać szerokim asortymentem produktów oraz niskimi cenami, mają też wiele możliwości związanych z przydzielaniem rabatów oraz z prowadzeniem programów lojalnościowych.

Nie można jednak zapominać o tym, co w przypadku sklepów online jest najważniejsze. To opisy produktów, dzięki którym klienci mogą zapoznać się z oferowanymi im towarami w możliwie jak najdokładniejszy sposób.

Dlaczego opisy produktów są tak ważne?

Sklepy internetowe mają wiele zalet, jednak ich słabą stroną jest fakt, iż klient przed dokonaniem zakupu nie może obejrzeć danego produktu. Z tego też względu w sklepach internetowych ważną rolę odgrywa grafika oraz zdjęcia, dzięki którym można dokonać możliwie jak najlepszej prezentacji poszczególnych produktów. Równie ważne są opisy produktów. Im lepszy opis, tym większa szansa na przekonanie klienta do danego produktu.

Co zrobić, by opisem produktu podbić serce potencjalnego klienta?

Unikanie błędów to podstawa. Zdaniem wielu osób prowadzenie sklepu internetowego nie wymaga zbyt wielkiego nakładu pracy. Niestety, ci którzy starają się działać szybko, nie zawsze działają skutecznie. To oni popełniają najwięcej błędów związanych z tworzeniem opisu produktów, czego efektem jest mniejsze zainteresowanie ze strony klientów i niska sprzedaż. Zbyt krótki, lakoniczny opis, to jeden z błędów popełnianych najczęściej. Zbyt mała ilość informacji na temat danego towaru zniechęca klienta i sprawia, że czuje się on ignorowany przez sprzedawcę.

Sklepy internetowe nie mogą jednak popadać w druga skrajność, polegającą na umieszczaniu zbyt długich opisów produktów. Warto pamiętać, że klienci oczekują konkretnych informacji, a nie zawiłych opisów, które w niewielkim tylko stopniu poszerzają ich wiedzę na temat danego przedmiotu. Kolejny błąd, z którym e-handel musi się borykać bardzo często, to brak staranności związanej z umieszczaniem kolejnych wpisów.

Błędy stylistyczne i ortograficzne nie wpływają zbyt dobrze na to, w jaki sposób odbierany jest sprzedawca, a chaotyczne opisy produktów zniechęcają do dokonania zakupów w takim sklepie internetowym. Najłatwiejszym rozwiązaniem może się zatem wydawać skopiowanie tego opisu produktu, który znajduje się na stronie producenta.

Uważajmy jednak - wklejanie treści z innej strony to błąd, który może przeszkodzić w pozycjonowaniu sklepu.

Jak dobrze opisywać produkty na stronie sklepu?

Tylko dobre opisy produktów sprawią, że nasz sklep internetowy stanie się miejscem chętnie odwiedzanym przez klientów. Opis powinien być dokładny, nie można jednak przesadzać z podawaniem danych technicznych. Ważne jest umieszczenie w opisie dokładnej nazwy handlowej danego produktu. W opisach produktów warto odwoływać się do emocji, nie można jednak przesadzać. Zachowanie umiaru to ważna kwestia, o której nie wolno zapominać. Skuteczny opis to nie reklama - uwzględniać musi on przecież te informacje, które z punktu widzenia klienta są bardzo ważne. Konkretne przedstawienie właściwości danego produktu to podstawa. Równie ważne staje się dyskretne wskazanie korzyści, które wiążą się z dokonaniem danego zakupu. W trakcie tworzenia opisów produktów na potrzeby sklepu internetowego warto też korzystać z możliwości zastosowania kursywy oraz pogrubienia tekstu. Dzięki temu można wyróżnić te fragmenty opisu, które są wyjątkowo ważne. Jeśli tak przygotowany tekst będzie dodatkowo tekstem unikalnym, można liczyć na spory odzew ze strony klientów.

Czas poświęcony na tworzenie profesjonalnych opisów produktów z pewnością nie będzie czasem straconym. Im lepiej opisane zostaną produkty, tym bardziej popularny stanie się nasz sklep internetowy. Pamiętajmy, że e-handel ma swą specyfikę, a słowo pisane odgrywa tu bardzo ważną rolę.

Na czym polega neuromarketing?

NeuromarketingW obecnym świecie, świecie konsumpcjonizmu, gdzie handel jest wysoko rozwinięty, wielu ludzi zapewne zastanawia się jak zwię

Marketing z baz danych

marketing z baz danychMarketing oparty na bazach danych, tzw. marketing z baz danych służy do sterowania i zarządzania relacjami z

Marketing za przyzwoleniem

Marketing za przyzwoleniemJakiś czas temu zwykłe bannery reklamowe były hitem i uważane były za absolutne mistrzostwo w dziedzinie e-marketingu.