Nowoczesna bankowość internetowa

Bankowość internetowaWspółczesne banki proponują nowoczesne usługi dla każdego wymagającego klienta. Jedną z nich są konta internetowe. Wyróżniamy dwa rodzaje kont internetowych.

Bankowość mobilna

Pierwszy z nich to typowe konto bankowe, zakładane i obsługiwane za pośrednictwem sieci. Drugi typ konta to rachunek tworzony w oddziale, który można obsługiwać zarówno w banku jak i za pośrednictwem platformy internetowej. Kolejny ciekawy produkt nowoczesnej bankowości to m-banking.

Umożliwia ona dokonywanie operacji bankowych za pośrednictwem Internetu lub usługi WAP w telefonie komórkowym. Taka bankowość mobilna bankowość sprawia, że dokonywanie przelewów czy zakładanie kont oraz lokat bankowych jest o wiele szybsze i prostsze. Mobilna bankowość pozwala nam na pozyskiwanie wszystkich informacji o koncie. Możemy monitorować założone lokaty, pobierać wyciągi z konta oraz przeglądać historii dokonywanych operacji.

Możliwe jest również zlecanie przelewów, zakładanie lokat terminowych i inwestycyjnych oraz profesjonalne zarządzanie swoim kontem. Dzięki usłudze mobilnej bankowości można również opłacić abonament na dowolnie wybranej stronie internetowej, na przykład na wortalu tematycznym lub serwisie randkowym. W ten sam sposób można doładować również konto dzięki posiadaniu rachunku internetowego. Nowoczesna bankowość mobilna jest bardzo bezpieczna, wszelkie dane są bowiem szyfrowane. Kolejną usługą jest karta kredytowa wirtualna to karta, która nie istnieje fizycznie, ale jest dostępna w postaci zapisu w komputerowym systemie bankowym.

Coraz więcej osób korzysta również z nowoczesnej usługi portfela elektronicznego. To rodzaj rachunku, który jest dostępny zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm. Pozwala na deponowanie oszczędności, ale także dokonywanie przelewów. Dzięki usłudze portfela elektronicznego możemy płacić również w sklepach internetowych, co jest bardzo wygodne i funkcjonalne. E-portfele można również zasilać gotówką z konta internetowego albo przez wysłanie wiadomości SMS. Takie usługi oferuje dziś PayPal czy CashBill.

Bezpieczna bankowość internetowa - o czym warto pamiętać?

Bezpieczna bankowość internetowaZ bankowości internetowej korzysta coraz więcej osób. Dostęp do konta 24 godziny na dobę, płacenie rachunków bez wycho

Lokaty bankowe - inwestycje dla początkujących

Lokaty bankowe inwestycjami dla początkującychLokaty bankowe, zwłaszcza standardowe, lokaty krótkoterminowe i lokaty długoterminowe ze stałym

Rodzaje lokat bankowych w zależności od sposobu naliczania oprocentowania

Rodzaje lokat bankowychLokaty bankowe to jeden ze sposobów inwestowania, ale czy ten sposób jest opłacalny. Lokata polega na umowie pomiędzy klientem a b