Marketing w Internecie

Marketing w InternecieJest wiele sposobów na to, aby skutecznie i efektywnie reklamować się w sieci. Podstawa to oczywiście posiadanie nowoczesnej strony internetowej firmy, gdzie zamieszczane są nie tylko aktualności i nowinki z życia przedsiębiorstwa, ale również katalog produktów czy usług, jakie oferujemy swoim klientom.

Może się tam znaleźć menu restauracji czy baru, repertuar kina czy teatru, katalog produktów w przypadku firmy odzieżowej lub opis usług fotograficznych bądź informatycznych. W zależności od branży, na stronie może znaleźć się inna forma promowanie się i prezentowania oferty klientom.

Strona internetowa jest również miejsce, gdzie można zamieszczać próbki swojej działalności lub pokazać, jak wyglądały nasze ostatnie realizacje. Świetnie sprawdzą się tam teksty reklamowe doświadczonego copywritera, wnętrza urządzone przez ekipę architektów czy strony internetowe, które zaprojektowała firma zajmująca się świadczeniem tego typu usług.

Strona to również miejsce, gdzie można otworzyć sklep internetowy. Czasem znajduje się on na osobnej witrynie, ale konieczne jest podanie odnośnika na firmowej stronie. Poza stroną internetową nie należy również zapominać o fenomenie portali społecznościowych. Na stronie firmowej warto umieścić wtyczkę Facebook, która umożliwi szybkie polubienie firmy. Kliknięcie przycisku Lubię To sprawia, że na portalu na Facebooku automatycznie rośnie liczba fanów danego przedsiębiorstwa. Facebook to miejsce nie tylko do gromadzenia klientów, ale również platforma, która umożliwia dyskutowanie z nimi jak i rozmawianie klientów między sobą.

Dlatego właśnie tak ważne jest prowokowanie dyskusji poprzez odpowiednie wpisy. Możemy pytań klientów, co robią, co myślą o naszych produktach, jakie usługi chcieliby zobaczyć w naszej ofercie. W ten sposób mamy możliwość na uzyskanie informacji zwrotnych na temat naszych produktów i usług. Poza tym, możliwe jest pokazanie się klientom z jak najlepszej strony: jako firma nowoczesna, ale jednocześnie przyjazna i otwarta na dyskusję.

Na czym polega neuromarketing?

NeuromarketingW obecnym świecie, świecie konsumpcjonizmu, gdzie handel jest wysoko rozwinięty, wielu ludzi zapewne zastanawia się jak zwię

Marketing z baz danych

marketing z baz danychMarketing oparty na bazach danych, tzw. marketing z baz danych służy do sterowania i zarządzania relacjami z

Marketing za przyzwoleniem

Marketing za przyzwoleniemJakiś czas temu zwykłe bannery reklamowe były hitem i uważane były za absolutne mistrzostwo w dziedzinie e-marketingu.