Marketing Społecznościowy - Social Media Marketing

marketing społecznościowyMarketing Społecznościowy.

Popularność serwisów społecznościowych w Polsce tak jak i na całym świecie stale rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego w końcu rośnie także ilość internautów.

Portale społecznościowe oferują swoim użytkownikom możliwość komunikacji ze swoimi znajomymi z całego świata, wspólną zabawę i miłe spędzanie czasu - stąd tak wielu internautów decyduje się zaistnieć na portalach społecznościowych.

Wiemy, że internauci uwielbiają spędzać swój wolny czas w serwisach społecznościowych, ale jak to ma się do marketingu?

Obecnie niezwykle ważne jest by marki pojawiały się wszędzie tam gdzie przebywają ich potencjalni klienci. Ponadto obcując z klientami w miejscu w którym czują się oni swobodnie możemy pozwolić sobie na skracanie dystansu pomiędzy firmą a klientem. To z kolei pomoże nam na zawiązanie interakcji i zbliżenie się do naszych odbiorców. W dobie wszechobecnej reklamy takie działania okazują się być dużo skuteczniejsze.

Pamiętajmy jednak o tym, że media społecznościowe są specyficzne i niezwykle czułe. Zanim więc zdecydujemy pojawić się na portalach tego typu dobrze przemyślmy strategię.

Tylko dobrze przemyślana strategia wejścia w media społecznościowe i doskonała strategia komunikacji z użytkownikami pozwoli nam odnieść sukces w marketingu. Niestety często spotykamy się z mało profesjonalnym podejściem do tego typu promocji. Wiele firm próbuje w portalach społecznościowych na siłę reklamować swoje produkty. Nie jest to jednak dobre podejście, gdyż nikt nie chce w swoim wolnym czasie być nachalnie napastowany reklamami. W społecznościach buduje się przede wszystkim markę a dopiero na drugim miejscu sprzedaż. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na zwiększeniu sprzedaży, może warto jest zainwestować w pozycjonowanie lub reklamę AdWords.

Nieprzemyślane działania lub działania nachalne są w stanie niejednokrotnie zrobić więcej szkody niż pożytku. Warto jest więc to zadanie powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w Social Media lub ogólnie w marketingu internetowym. Posiadają oni niezbędną wiedzę i doświadczenie by wiedzieć czego należy się wystrzegać i w jaki sposób komunikować w portalach społecznościowych. Sukces kampanii prowadzonej w Social Media z pewnością przełoży się na wzrost rozpoznawalności marki, zbudowaniu wizerunku firmy otwartej na swoich klientów i nowoczesnej a co za tym idzie wzrost sprzedaży.

Podsumowując można posilić się na stwierdzenie, że social media marketing może przynieść naszej firmie niezwykle wiele korzyści, ale tylko pod warunkiem, że będzie prowadzony w sposób przemyślany i profesjonalny. W przeciwnym wypadku lepiej jest w ogóle nie próbować.

Na czym polega neuromarketing?

NeuromarketingW obecnym świecie, świecie konsumpcjonizmu, gdzie handel jest wysoko rozwinięty, wielu ludzi zapewne zastanawia się jak zwię

Marketing z baz danych

marketing z baz danychMarketing oparty na bazach danych, tzw. marketing z baz danych służy do sterowania i zarządzania relacjami z

Marketing za przyzwoleniem

Marketing za przyzwoleniemJakiś czas temu zwykłe bannery reklamowe były hitem i uważane były za absolutne mistrzostwo w dziedzinie e-marketingu.