Lokaty bankowe - inwestycje dla początkujących

Lokaty bankowe inwestycjami dla początkującychLokaty bankowe, zwłaszcza standardowe, lokaty krótkoterminowe i lokaty długoterminowe ze stałym oprocentowaniem, są uważane za najbezpieczniejsze inwestycje spośród wszystkich innych rodzajów inwestowania.

Ta powszechna opinia jest jak najbardziej słuszna - tego rodzaju inwestycje nie wiążą się bowiem - w przeciwieństwie do wszystkich innych inwestycji - z żadnym ryzykiem.

Decydując się na zainwestowane zaoszczędzonych pieniędzy właśnie w lokaty bankowe, nie ryzykuje się utraty całości zainwestowanej kwoty, ani nawet jej części. Ma się za to gwarancję, że wyłożone finanse zostaną po okresie trwania umowy może nie pomnożone, ale na pewno powiększone o kwotę naliczonych podczas umowy odsetek z oprocentowania.

Minusem tego rodzaju inwestowania jest natomiast fakt, iż inwestycje w lokaty przynoszą bardzo niewielki zysk, wynoszący - w zależności od oprocentowanie lokaty - zaledwie około kilku procent w skali roku. Taki rezultat nie jest satysfakcjonujący zwłaszcza dla osób pragnących nie tyle powiększyć, ile pomnożyć swoje finanse. Ponieważ jednak chęć pomnożenia swoich oszczędności, czyli uzyskania naprawdę imponującego rezultatu poczynionej inwestycji, zawsze wiąże się z ryzykiem (a im większy potencjalny zysk, tym większe ryzyko równie wielkiej straty), bezpieczne lokaty stanowią najlepsze inwestycje dla osób ostrożnych, a także dla tych początkujących inwestorów, którzy nie posiadają ani doświadczenia w inwestowaniu, ani niezbędnej do skutecznych inwestycji specjalistycznej wiedzy.

Można również podjąć umiarkowane ryzyko - tj. nie ryzykować utraty wszystkich, a jedynie niewielkiej części oszczędności.

Lokata inwestycyjna

W tym celu można zdecydować się na lokaty inwestycyjne, które polegają na takim podziale kapitału, że jego część płynie na standardową lokatę terminową, a część jest przeznaczana na inwestycje. Ryzyko jest zatem równoważone przez pewność zysku z części zdeponowanej na lokacie, a nawet w przypadku nietrafnej inwestycji, klient nie traci całego wyłożonego kapitału, a jedynie (co najwyżej) część środków z części inwestycyjnej.

Niewątpliwie każdy, kto chce powiększyć swoje finanse, powinien wziąć pod uwagę te bezpieczne i niezbyt ryzykowne rodzaje inwestycji. Osoby pragnące pomnożyć swoje pieniądze, muszą natomiast liczyć się z ryzykiem.

Bezpieczna bankowość internetowa - o czym warto pamiętać?

Bezpieczna bankowość internetowaZ bankowości internetowej korzysta coraz więcej osób. Dostęp do konta 24 godziny na dobę, płacenie rachunków bez wycho

Rodzaje lokat bankowych w zależności od sposobu naliczania oprocentowania

Rodzaje lokat bankowychLokaty bankowe to jeden ze sposobów inwestowania, ale czy ten sposób jest opłacalny. Lokata polega na umowie pomiędzy klientem a b

Lokaty bankowe - różnice w oprocentowaniu i czasie trwania

Lokaty bankoweLokaty bankowe różnią się między sobą przede wszystkim pod względem wysokości oprocentowania oraz długości trwania.