Lokata bankowa - prosty sposób na pewny zysk

Lokata bankowaPieniądze zgromadzone na naszych kontach osobistych niestety nie pracują na siebie, większość z nich nie jest oprocentowana lub oprocentowanie jest bardzo małe. Trzymanie na nich stale jakiejś części naszych oszczędności, a tym bardziej kumulowanie ich z miesiąca na miesiąc nie przynosi nam oczekiwanego efektu w postaci wymiernego zysku.

W takim przypadku, gdy nie jesteśmy jeszcze wyrafinowanymi rekinami biznesu, znającymi jeszcze różnorodnych możliwości na bardziej lub mniej ryzykowne inwestowanie - warto zdecydować się na pewną i bezpieczną inwestycję czyli lokatę bankową. Najlepiej nie wybierać pierwszej lepszej lokaty, którą ma w ofercie akurat najbliższy bank. Każda lokata jest inna i zapewnia inne bonusy, ma też różne wymagania od klienta.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingu lokat, w którym można znaleźć charakterystykę najlepszych na daną chwile produktów, a naszym przypadku najlepszych lokat na rynku. Porównanie lokat nie polega tylko na ocenie wielkości oprocentowania (trzeba pamiętać, że są to wielkości podawane w skali roku, a nie na czas trwania lokaty). Musimy zastanowić się na jak długo jesteśmy w stanie zamrozić nasze pieniądze. Zasadą jest, że im dłuższa lokata, tym większe roczne oprocentowanie.

Na szczęście wiele lokat, przy ich wcześniejszym zerwaniu, gwarantuje wypłatę wypracowanych do danego czasu odsetek, co jest bardzo korzystne i czasem decydujące dla przyszłego klienta, szczególnie gdy nie jest w stanie z góry przewidzieć, kiedy będzie zmuszony sięgnąć po swoje zgromadzone pieniądze. Sekretem niektórych korzystnych ofert lokat bankowych jest powiązanie ich z innymi produktami danego banku. Mianowicie wysoko oprocentowana lokata może wymagać założenia przez nas konta osobistego lub zainwestowania części oszczędności w fundusz inwestycyjny.

Aby założyć lokatę bankową nie zawsze trzeba nawet iść do banku. Wiele produktów można założyć on-line, nie wstając od komputera. Dzięki internetowi świat staje się globalną wioską i coraz więcej spraw można załatwić w prosty i wygodny sposób, ze swojego domu, biura, czy dowolnego miejsca, gdzie mamy dostęp do sieci. Nawet finalizacja umowy o lokatę nie musi wymagać podpisywania jakichkolwiek umów papierowych. Jeżeli jesteśmy posiadaczami zwykłego konta bankowego - możemy podczas zakładania lokaty w innym banku on-line zweryfikować za jego pomocą naszą tożsamość, wykorzystując zawarte tam wcześniej nasze dane osobowe.

Bezpieczna bankowość internetowa - o czym warto pamiętać?

Bezpieczna bankowość internetowaZ bankowości internetowej korzysta coraz więcej osób. Dostęp do konta 24 godziny na dobę, płacenie rachunków bez wycho

Lokaty bankowe - inwestycje dla początkujących

Lokaty bankowe inwestycjami dla początkującychLokaty bankowe, zwłaszcza standardowe, lokaty krótkoterminowe i lokaty długoterminowe ze stałym

Rodzaje lokat bankowych w zależności od sposobu naliczania oprocentowania

Rodzaje lokat bankowychLokaty bankowe to jeden ze sposobów inwestowania, ale czy ten sposób jest opłacalny. Lokata polega na umowie pomiędzy klientem a b