Kursy, szkolenia - ciągłe podnoszenie kwalifikacji

Kursy, szkoleniaKursy, szkolenia - czyli ciągłe podnoszenie kwalifikacji

Czasy w których zdanie matury było czymś, a uzyskania tytułu magistra wręcz wyżynami na szczeblach edukacji dawno minęły.

Ciągły rozwój we wszelakich dziedzinach sprawił, że aby zaistnieć trzeba stale podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności.

Dawniej wystarczyło skończyć naukę z tytułem zawodowym a natychmiast czekała na taką osobę praca. Jeżeli ktoś był nieco ambitniejszy robił maturę, a nawet kończył studia i stawał się kimś. Dostawał dobrze płatną pracę i zdobywał szacunek.

Teraźniejsze czasy to zupełnie inna rzeczywistość. Maturę ma prawie każdy i podobnie prawie każdy idzie na studia. Chętnych jest tak dużo, że uczelnie pękają w szwach, a nowe powstają jak grzyby po deszczu. Lepsze kierunki są tak oblegane, że na jedno miejsce przypada kilkunastu chętnych. Czy tak ambitne postępowanie wynika z faktu iż po zdobyciu tytułu można liczyć na atrakcyjną finansowo i ciekawą pracę? Niestety nie koniecznie.

Człowiek bez wykształcenia, bądź zaledwie z zawodowym, może liczyć jedynie na pracę fizyczną. Chcąc stanąć przed szansą kariery zawodowej minimalnym wymogiem są studia wyższe. Chodź i one niczego nie gwarantują. Dzisiejsi pracodawcy stawiają bardziej na umiejętności, zaradności, pracowitość uzupełnioną o odpowiedni tytuł czy skończone kursy i szkolenia. Chętnych na dobre posady jest ogromnie dużo, co sprawia że lepsi wypierają słabszych. Ukończenie jednego kierunku studiów w obecnym świecie jest żadnym osiągnięciem. Aby stać się atrakcyjnym dla pracodawcy, osoby wchodzące na rynek pracy, najpierw kończą nawet po kilka kierunków w pewnym stopniu ze sobą powiązanych.

Kursy i szkolenia

To jednak również nie wystarczy. Oczekiwanym jest skończenie przeróżnych kursów i szkoleń, mających na celu poszerzenie wiedzy z danego zakresu i szybsze przyswojenie przyszłego pracownika do określonych zadań. Wszystko to po to, aby osoba nowo zatrudniona jak najszybciej zaczęła na siebie zarabiać. Zdobywszy wymarzoną posadę, również nie można spocząć na laurach. Tylko osoba ciągle się rozwijająca i podnosząca swoje kwalifikacje może zaistnieć i piąć się po szczeblach kariery. Zatrzymanie się na danym etapie rozwoju, jest nie jako cofaniem się.

Zmiany zachodzące w otaczającym nas świcie postępują z taką prędkością iż bycie na bieżąco wymaga poświęcenia wiele czasu danej dziedzinie. Priorytetem staje się doskonalenie wyłącznie w wiodącym dla nas temacie, a w reszcie bazujemy na odpowiednich kwalifikacjach innych. Ciągłe doskonalenie się, w dzisiejszych czasach to naturalna prawidłowość. Dzięki temu rośnie nasza atrakcyjność zawodowa, ale nie tylko, Poszerzanie wiedzy i umiejętności procentuje także w każdej innej dziedzinie naszego życia.

Kariera zawodowa - dlaczego warto znać języki obce?

Znajomość języków obcychZnajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach nie fanaberia, lecz obowiązek. Biegłe posługiwanie się przynajmniej jed

Organizacja szkoleń - sale szkoleniowe, catering

Organizacja szkoleńOrganizacja szkolenia jest długofalowym przedsięwzięciem, wymagającym nie tylko nakładu pracy, ale i odpowiednich umiejęt

Szkolenia dla właścicieli firm

Szkolenia dla firmDobre szkolenia dla firm mogą być droższe od takich, które organizowane są przez amatorów, ale też zasada jest taka, że ni