Kursy językowe formą nagrody dla najlepszych pracowników

Kursy językoweWiększość firm stosuje system premii motywacyjnych, wiele nich organizuje konkursy na pracownika miesiąca, roku itp. obdarowując najlepszych nagrodami rzeczowymi, wycieczkami, kwotami pieniężnymi.

W każdej firmie pewna część budżetu jest przeznaczana na fundusz premiowy, z którego bezpowrotnie wypływają pieniądze do kieszeni pracowników, w zamian pracodawca otrzymuje zadowolenie zatrudnionych.

Alternatywą dla pieniężnej formy nagradzania jest wykupienie kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje, np. kursów językowych.

Wszelkiego rodzaju podnoszenie kwalifikacji branżowe nie może być finansowane z funduszu premiowego ze względów formalnych. Co innego jeśli nagrodą jest kurs języka obcego, najlepiej takiego, którego uczą się wszyscy np.: języka angielskiego. Jest to inwestycja, a nie jak w przypadku nagród rzeczowych czy pieniężnych kwota, która raz wydana nigdy nie będzie pracować na rzecz firmy.

Po pierwsze coraz więcej ludzi podróżuje, a biegła znajomość języka obcego podnosi samoocenę. Kurs językowy może być nakierowany na naukę konkretnego słownictwa np. takiego, które pracownik będzie mógł wykorzystać w pracy.

Tak wydane pieniądze zwrócą się bardzo szybko. Decydując się na taką formę nagród należy dobrze przemyśleć w jakich działach będzie to rzeczywiście inwestycja w pracownika, a w których lepiej pozostać przy nagrodach rzeczowych. Warto również przeanalizować biorąc pod uwagę zakres pracy różnych działów jaki kurs języka angielskiego wybrać. Czy wystarczy ten sam kurs dla wszystkich nagrodzonych, czy też innego słownictwa potrzebują pracownicy sekretariatu (wirtualny sekretariat), działu handlowego, a jeszcze innego dział obsługi technicznej.

Dobrze przemyślany kurs języka angielskiego dla przedsiębiorstw i odpowiedni dobór szkoły językowej z systemu premiowania może uczynić długotrwałą strategię rozwoju firmy na zagraniczne rynki. Każda firma stara się wydawać jak najmniej na premiowanie pracowników, w tym jednak przypadku nie należy oszczędzać. Wybierają taką formę premii, w tym wypadku im lepszą szkołę wybierzemy tym większa pewność, że pracownik wyniesie z kursu jak najwięcej.

Drugim bardzo ważnym aspektem takiej formy nagradzania jest fakt, że pracownik odbywa szkolenie w czasie wolnym od pracy, a nie jak w przypadku innych szkoleń na rzecz firmy w godzinach pracy.

Podliczając plusy i minusy zdecydowana przewaga jest po stronie plusów: premia jest inwestycją w rozwój firmy szkolenie poza godzinami pracy, za odbycie którego nie trzeba płacić pracownikowi. Podnosimy kwalifikacje pracowników korzystając ze środków funduszu premiowego raz wydana kwota w postaci opłaty na kurs zwraca się bardzo szybko: nie trzeba zatrudniać tłumacza na spotkania, wyjazdy służbowe, do tłumaczenia prostych dokumentów itp.

Kariera zawodowa - dlaczego warto znać języki obce?

Znajomość języków obcychZnajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach nie fanaberia, lecz obowiązek. Biegłe posługiwanie się przynajmniej jed

Organizacja szkoleń - sale szkoleniowe, catering

Organizacja szkoleńOrganizacja szkolenia jest długofalowym przedsięwzięciem, wymagającym nie tylko nakładu pracy, ale i odpowiednich umiejęt

Szkolenia dla właścicieli firm

Szkolenia dla firmDobre szkolenia dla firm mogą być droższe od takich, które organizowane są przez amatorów, ale też zasada jest taka, że ni