Kupno mieszkania na rynku pierwotnym - ceny, koszty, możliwości

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym - od deweloperaZakup mieszkania od dewelopera, czyli na rynku pierwotnym, to naprawdę spory wydatek. Młode małżeństwa, które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie najczęściej korzystają z kredytu hipotecznego. Kredyt na mieszkanie to najłatwiejszy sposób sfinansowania takiej inwestycji. Ceny nowych mieszkań zależą od miasta, w którym się je kupuje.

W wielu dużych miastach cena za jeden metr kwadratowy nowego mieszkania to prawie cztery tysiące złotych. Najdroższe mieszkania są oczywiście w Warszawie. Na szczęście na zakup mieszkania można zbierać środki przez lata od jego zakupu. Wystarczy po prostu skorzystać z oferty banków, które wspierają kupno mieszkań deweloperskich. Kredyty na mieszkanie są bardzo nisko oprocentowane, co nie zmienia faktu, że spłaca się je przez wiele długich lat. Tyle tylko, że własne mieszkanie to prawdziwy komfort życia dla każdego młodego małżeństwa.

Hipoteka, czyli najłatwiejszy sposób na nowe mieszkanie

Nie oszukujmy się, ale mało kogo stać jest na nowe mieszkanie kupione ze środków własnych. Na wydanie kilkuset tysięcy złotych mogą sobie pozwolić nieliczni. Najłatwiejszym sposobem na nowe mieszkanie jest oczywiście hipoteka. Tak się popularnie określa kredyt na mieszkanie zabezpieczony wpisem do hipoteki. W takim wpisie współwłaścicielem nieruchomości jest oczywiście bank. Żeby otrzymać taki kredyt to trzeba posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Poza tym trzeba być w miarę młodym wieku, aby spłatę mieszkania móc rozłożyć na przynajmniej dwadzieścia pięć lat. Młodzi ludzie, którzy chcą mieszkać na swoim, nie mają w praktyce innego wyjścia.

Zaoszczędzenie na kupno własnego mieszkania potrwałoby tyle samo, co jego spłacanie. Przy kredycie zamieszkujemy od razu i możemy z naszego mieszkania od razu korzystać. Na rynku pierwotnym właściwie można kupić tylko mieszkania deweloperskie. Zakup mieszkania też nie jest łatwy, ze względu na ogromny wybór. Inwestycje deweloperów rosną niczym grzyby po deszczu. W każdym mieście widać, że deweloperzy inwestują na potęgę w nowe budownictwo mieszkaniowe. Sprzyjają temu właśnie banki, które chętnie sfinansują swoim klientom nowe mieszkanie właśnie kredytem.

Mieszkanie na osiedlu czy w bloku wolnostojącym

Rynek pierwotny rośnie z dnia na dzień, a mieszkania deweloperskie powstają jedno za drugim. Można przebierać w ofertach i wybrać najlepsze miejsce do życia dla siebie i swojej rodziny. W ofercie deweloperów są zarówno mieszkania na strzeżonych osiedlach jak i w wolnostojących blokach mieszkalnych. Każde mieszkanie na deweloperskich osiedlach ma swoje miejsce parkingowe, za które najczęściej trzeba sobie dopłacić. Mieszkanie od dewelopera to również bardzo dobra inwestycja w przyszłość, jeśli kupuje się je z myślą czerpania zysków z jego wynajmu. Każde nowe mieszkanie od dewelopera trzeba jednak wykończyć. Na remont należy sobie zaplanować niemały budżet. Dlatego kredyt na mieszkanie może być najkorzystniejszym rozwiązaniem. Nawet posiadając gotówkę na zakupienie mieszkania lepiej kupić jest je na kredyt. Wtedy można mieć pewność, że pieniędzy wystarczy nam na wykończenie swojego nowego mieszkania. Zastanawiając się nad wyborem lokalizacji podpowiemy, że bardzo fajnie mieszka się na osiedlach strzeżonych. Są one ładne, nowoczesne i bezpieczne. Tylko, że mieszkanie nie należy na takich osiedlach do najtańszych.

Znaleźć mieszkanie pomoże biuro nieruchomości

Dla niezdecydowanych w wyborze mieszkania pomocną dłoń mają biura nieruchomości. To firmy wyspecjalizowane w wyszukiwaniu dla swoich klientów najlepszych nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Korzystając z biura nieruchomości wystarczy, że podamy swoje oczekiwania co do swojego mieszkania. Specjaliści od nieruchomości znają niemalże na pamięć wszystkie mieszkania od deweloperów. Dzięki temu znalezienie najlepszej dla klienta oferty zajmie im kilka minut. Wybór mieszkań z rynku pierwotnego jest naprawdę duży, dlatego biuro nieruchomości pomoże nam w ograniczeniu decyzji do trzech lokalizacji, które spełniają wszystkie oczekiwania. Zawsze jednak trzeba obejrzeć dokładnie i sprawdzić każde proponowane mieszkanie. Wszakże najczęściej jest to decyzja na całe życie.

Mieszkanie od dewelopera można też kupić samodzielnie, dzięki czemu zaoszczędzimy na prowizji za wyszukanie odpowiedniej dla nas oferty.

Poczucie bezpieczeństwa finansowego poprzez oszczędzanie

Poczucie bezpieczeństwa finansowego poprzez oszczędzanie. Czasy, w których obecnie żyjemy są bardzo ciężkim

Ubezpieczenie na życie dla seniorów

Ubezpieczenie dla senioraJesteś osobą dojrzałą i coraz częściej zastanawiasz się nad tym, co przyniosą kolejne lata? Myślisz o tym, w

Wycena nieruchomości

Wycena nieruchomościWycena nieruchomości Rynek hipoteczny to miejsce, w którym następuje wymian