Kompleksowe usługi finansowo-księgowe

Usługi finansowo-księgoweDawniej biuro rachunkowe kojarzyło się nam z niewielka firmą i kilkoma osobami, zajmującymi się liczeniem. Dziś ten obraz bardzo się zmienił, jak również same biura rachunkowe.

Owszem, wiele z nich to nadal niewielkie, czasem nawet rodzinne firmy, ale na rynku coraz częściej spotykamy również duże biura rachunkowe z bardzo imponującym dorobkiem, doświadczeniem i rozbudowaną ofertą. Jest ona kierowana zarówno do klienta indywidualnego jak również do firm z różnym stażem na rynku.

Usługi księgowe

Biura rachunkowe oferują swoim klientom usługi księgowe. W ich skład wchodzą między innymi prowadzenie ksiąg handlowych (tzw. pełnej księgowości), księgi przychodów i rozchodów, ewidencjonowanie należności i zobowiązań, w tym również podatku VAT.

Eksperci z takiego biura zajmą się również poprawieniem ewentualnych błędów oraz nieścisłości w dokumentach. Ponadto, biura rachunkowe pomagają także swoim klientom przygotować się do wszelkich kontroli, na przykład z Urzędu Skarbowego. Poza tym, pracownicy biura rachunkowego mogą również towarzyszyć swoim klientom podczas takiego spotkania. To jednak nie wszystko. Biura rachunkowe oferują również swoim klientom profesjonalne usługi finansowe i doradcze. Usługi finansowe obejmują między innymi sporządzanie analiz, prognoz, bilansów oraz profesjonalnych biznesplanów dla firmy.

Usługi finansowe

Ponadto, wiele biur rachunkowych oferuje swoją pomoc i wsparcie podczas starania się o kredyt czy dotacje z Unii Europejskiej. Specjaliści zatroszczą się o to, aby wniosek o granty był kompletny. Dopilnują również, aby umowa kredytowa została zawarta na jak najbardziej korzystnych warunkach.

Usługi doradcze

Do usług nowoczesnych biur podatkowych należy również profesjonalne doradztwo, między innymi doradzanie w sprawach kredytowych, źródeł pozyskiwaniu środków finansowych czy doradztwo związane bardziej ogólnie ze sposobem prowadzenia firmy, ale z naciskiem na sprawy finansowe. Ponadto, nowoczesne biura rachunkowe oferują swoim klientom również profesjonalne usługi kadrowe oraz płacowe, między innymi prowadzenie akt pracowników jak również sporządzanie list płacowych.

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym - ceny, koszty, możliwości

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym - od deweloperaZakup mieszkania od dewelopera, czyli na rynku pierwotnym, to naprawdę spory wyda

Dzień Wolności Podatkowej

Dzień Wolności PodatkowejPomysł „Dnia Wolności Podatkowej” zrodził się w USA i został przeszczepiony na polski grunt w

Poczucie bezpieczeństwa finansowego poprzez oszczędzanie

Poczucie bezpieczeństwa finansowego poprzez oszczędzanie. Czasy, w których obecnie żyjemy są bardzo ciężkim