Jaki bank wybrać?

Wybór bankuPrzede wszystkim po osiągnięciu pełnoletności większość osób rozgląda się za interesującym kontem bankowym, które nie będzie wiązało się z koniecznością regulowania wysokich comiesięcznych opłat.

Chcąc założyć konto w banku powinniśmy zwrócić uwagę na miesięczny koszt prowadzenia rachunku, a także ewentualne wydatki związane z posiadaniem kart:

  • karta debetowa
  • karta płatnicza
  • karta kredytowa

Istotną kwestią jest także możliwość realizowania wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju, co oferuje bardzo wiele tego typu instytucji finansowych.

Często możemy także spotkać się z ofertami "kont z premią", a więc zwalniających nas z opłat za prowadzenie rachunku, a także przyznawanego bonusu za wpływ wynagrodzenia na owe konto. Część klientów będzie usatysfakcjonowana, gdy bank, w którym założą konto posiadał swoją placówkę w ich mieście, a także oferował dostęp do sporej ilości bankomatów w najbliższej okolicy.

Kolejną kwestią, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to wygoda korzystania z serwisu transakcyjnego banku - bankowość mobilna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby go przetestować, bowiem właściwie każdy bank posiada wersję demo swojego serwisu. Posiadając konkretny zasób gotówki możemy zwrócić także uwagę na ofertę kont oszczędnościowych bądź lokat, jakie możemy założyć w konkretnym banku.

Czasami okazuje się, iż opłacalnym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji o założeniu konta w banku z wyższymi opłatami, aczkolwiek także atrakcyjnym oprocentowaniem rachunku oszczędnościowego, które może oscylować nawet w granicach od 3, 5 do 5% w skali roku.

Bezpieczna bankowość internetowa - o czym warto pamiętać?

Bezpieczna bankowość internetowaZ bankowości internetowej korzysta coraz więcej osób. Dostęp do konta 24 godziny na dobę, płacenie rachunków bez wycho

Lokaty bankowe - inwestycje dla początkujących

Lokaty bankowe inwestycjami dla początkującychLokaty bankowe, zwłaszcza standardowe, lokaty krótkoterminowe i lokaty długoterminowe ze stałym

Rodzaje lokat bankowych w zależności od sposobu naliczania oprocentowania

Rodzaje lokat bankowychLokaty bankowe to jeden ze sposobów inwestowania, ale czy ten sposób jest opłacalny. Lokata polega na umowie pomiędzy klientem a b