Jak wybrać biuro rachunkowe dla początkującej firmy?

Małe biuro rachunkoweZakładając własną firmę, musimy wybrać odpowiedni dla nas tryb rozliczeń podatkowych z fiskusem. Już na etapie rejestrowania działalności gospodarczej musimy wskazać, w jaki sposób będziemy rozliczać się z Urzędem Skarbowym z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych.

Młody przedsiębiorca musi też podjąć decyzję, czy będzie samodzielnie prowadził księgowość, czy skorzysta w tym celu z usług biura rachunkowego. Jak wybrać najlepsze biuro dla nowej firmy?

Kryteria wyboru

Wybierając biuro rachunkowe dla nowo powstałej firmy, należy wziąć pod uwagę jego dostępność dla przedsiębiorcy. Najłatwiej nam będzie współpracować z biurem znajdującym się niedaleko lokalizacji naszego przedsiębiorstwa czy miejsca zamieszkania. Jeśli biuro na dodatek udostępnia dokumenty księgowe w formie elektronicznej swoim klientom, przedsiębiorca będzie mógł dzięki temu na bieżąco sprawdzać stan swoich finansów i rozliczeń księgowych. Dla wygody przedsiębiorcy biuro rachunkowe powinno akceptować przesyłanie dokumentów księgowych również w formie cyfrowej, co zlikwiduje konieczność dostarczania każdej pojedynczej faktury do siedziby biura.

Oprócz lokalizacji i trybu działania biura rachunkowego, dla młodego przedsiębiorcy przy wyborze odpowiedniego biura będzie się niewątpliwie liczyła również cena za usługę. Tanie biuro rachunkowe niekoniecznie jednak będzie najlepszym wyborem. Musi ono spełniać minimalne wymogi prawne, aby przedsiębiorca mógł bezpiecznie powierzyć mu archiwizowanie swojej dokumentacji księgowej oraz bieżące rozliczenia. Można śmiało skorzystać z usług biura rachunkowego, jeśli ma aktualny certyfikat księgowy Ministra Finansów oraz ważną polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej czyli polisę OC.

Zorganizuj biuro rachunkowe samodzielnie

Przedsiębiorca nie jest zobowiązany do prowadzenia rozliczeń księgowych swojej firmy za pośrednictwem biura rachunkowego. Może wypełniać obowiązki wobec fiskusa zupełnie samodzielnie, wspierając się oprogramowaniem komputerowym do wystawiania faktur i księgowania zdarzeń gospodarczych. Takie tanie biuro rachunkowe oferuje Idea Bank, który udostępnia dla swoich klientów posiadających konto firmowe bezpłatny program księgowy. Zapewni on poprawność rozliczeń i sprawi, że przedsiębiorca będzie miał możliwość na bieżąco monitorować swoje rozliczenia i sprawdzać stan finansów. Będzie mógł wystawiać faktury i księgować wszelkie dokumenty, a także tworzyć automatycznie deklaracje podatkowe. Ważne jest również to, że będzie mógł stale kontrolować finanse swojej firmy na poszczególnych etapach jej funkcjonowania.

Kupno wymarzonego auta

Kupno wymarzonego autaObecnie trudno sobie wyobrazić przemieszczanie się bez samochodu. Pojazd często jest podstawą w prowadzeniu wielu działalności gospoda

Czy leasing samochodowy się opłaca?

Leasing samochodowyCoraz więcej mówi się o leasingu samochodów dla firm. To doskonała forma finansowania pojazdów zarówno dla małych jak i dużych firm.

Czy warto ubezpieczać mieszkanie?

Ubezpieczyć mieszkanieKażdy właściciel czterech kątów troszczy się o to, aby były ładnie urządzone, zadbane i czyste. Nie każdy jednak dba o ich b