Poszukiwanie pracy

Szukanie-pracyJak szukać pracy? Szukanie pracy wielu osobom kojarzy się z długotrwałym wertowaniem gazet w poszukiwaniu ogłoszeń oraz przeglądanie wielu stron internetowych. Tak naprawdę jednak to, jak będzie wyglądało szukanie zajęcia jest uzależnione od dobrej organizacji.

Najlepiej podejść do tego zadaniowo, podzielić wszystko na etapy, a powodzenie mamy zapewnione. Pierwszy etap to zastanowienie się nad tym, jakiej pracy poszukujemy. Może być ona zgodna z naszym wykształceniem, ale nie musi. Zawsze mamy zapewniona pewną dozę swobody. Warto wypisać na kartce profesje, które nas interesują, pamiętając o elastycznym poszukiwaniu pracy, bez fiksowania się na określonych stanowiskach.

List motywacyjny i CV

Gdy będziemy już mieli przygotowaną taką listę, przejdźmy do kolejnego etapu, a mianowicie, przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Warto stworzyć swojego typu wzory i bazy zarówno CV jak i listu motywacyjnego, które będziemy zmieniać i modyfikować w zależności od konkretnego stanowiska. Czasem bowiem zdarza się tak, że jedne umiejętności są ważne, a inne całkowicie nieprzydatne, więc niekoniecznie trzeba je umieszczać w życiorysie zawodowym. Gdy mamy już przygotowany dobry list motywacyjny i dobre CV warto zabrać się do trzeciego etapu, czyli wybrania metod i miejsc, gdzie będziemy szukać. Warto zdecydować się na więcej niż jedno źródło. Pozwoli nam to na bardziej efektywne poszukiwanie pracy.

Dobrze jest rozpocząć od przeglądania gazet, gdzie często zamieszczane są ogłoszenia z regionu. Jeśli w prasie nie znajdziemy niczego ciekawego, sprawdźmy w Internecie. Sieć daje nieograniczone możliwości jeśli chodzi o szukanie pracy. Można tam znaleźć wiele ciekawych stron dla absolwentów, bezrobotnych jak i osób, które marzą o zmianie obecnej posady. Można tam stworzyć swoje internetowe CV i listy motywacyjne, czyli komplet dokumentów (dokumenty aplikacyjne), który będziemy wysyłać do potencjalnych pracodawców. Takie CV w formie elektronicznej jest bardzo wygodne. Rozesłane dokumenty nie zostaną od razu przejrzane. Musimy na tym ostatnim etapie uzbroić się w cierpliwość.

Jak zorganizować miejsce pracy?

Miejsce pracyEfektywność pracy zależy od wielu czynników, niestety nadal spory odsetek pracowników oraz przedsiębiorców boryka się z konsekwencjami źle zorga

Problem bezrobocia

Problem bezrobociaBezrobocie jest problemem na skalę krajową. Cały czas bowiem zwiększa się ilość osób pozostających bez pracy. Jest wiele sposobów na skuteczn

Jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną?

Rozmowa kwalifikacyjnaRozmowa kwalifikacyjna - przeprowadzanie rekrutacji do pracy Kierownik