Drukarka atramentowa czy laserowa?

drukarkiWybór odpowiedniej drukarki to domu to może nie dylemat na miarę „być albo nie być”, niemniej nie warto w tym względzie zdać się tylko na łut szczęścia, względnie dobrą wolę sprzedawcy w sklepie, w którym zdecydowaliśmy się dokonać zakupu.

Tak jak bowiem w przypadku każdej innej „strategicznej” decyzji podjęcie i tej powinno być poprzedzone solidnym rozpoznaniem własnych realnych potrzeb.

Dlaczego to takie ważne? Odpowiedź jest prosta – ze względu na pieniądze. Niektórzy bowiem używają drukarki sporadycznie, aby – przykładowo - wydrukować potwierdzenie przelewu czy ważnego maila, inni z kolei drukują dziennie po kilkadziesiąt stron dokumentów, a bywa że i setki. W zależności więc od tego, do której grupy się zaliczają, optymalnym pod względem finansowym okaże się dla nich zakup innego rodzaj sprzętu.

Drukarki atramentowe

Są one stosunkowo niedrogie, gdyż całkiem przyzwoite, nowe egzemplarze można kupić już za 150-200zł (używane są jeszcze tańsze). Niestety z punktu widzenia ich użytkownika posiadają jedną zasadniczą wadę - na oryginalny kartridż z tuszem trzeba nieraz wydać niewiele mniej niż na samą drukarkę, co powoduje, że osoby często z niej korzystające ponoszą bardzo duże koszty jej użytkowania.

Oczywiście, każdy sklep ma w swoim asortymencie do zaoferowania o wiele tańsze zamienniki, ale używając ich ryzykujemy utratą gwarancji w przypadku awarii naszej drukarki (swoją drogą w świetle obowiązujących przepisów producenci nie mają prawa do odmówienia nam naprawy w takim przypadku, ale to temat na oddzielny artykuł). Niestety, w wypadku tuszu słabej jakości jest to nader częste.

Drukarki laserowe

Dlatego dla osób drukujących duże ilości materiałów znacznie lepszą opcją jest drukarka laserowa. Co prawda kosztuje one kilkakrotnie więcej niż jej atramentowy odpowiednik, a kartridż z tuszem do tanich również nie należy, ale za to jego wydajność (ilość stron, jakie można wydrukować) jest niemal dziesięciokrotnie większa.

Systemy ERP

Systemy ERPSystemem ERP nazywamy zespół narzędzi, pozwalający na nowoczesne planowanie zasobów przedsiębiorstwa poprzez współpracę poszczególnych aplikacji, odpowiedzi

Systemy ERP podbijają serca polskich przedsiębiorców

Systemy ERPPolscy przedsiębiorcy, idąc z duchem czasu, inwestują w nowoczesne technologie, w tym w szeroko rozumiane systemy ERP. Czym one są i jakie korzyści

Popularne CMS, czyli wszystko o systemach zarządzania treścią

Systemy zarządzania treścią stają się coraz popularniejsze, wiele profesjonalnych stron i witryn, nawet strona internetowa Białego Domu, jest opartych o firmy takie jak wordpr