Doskonalenie zawodowe - szkolenia

Doskonalenie zawodowe - szkoleniaNa rynku pojawia się coraz więcej firm szkoleniowych, proponujących usługi dla wymagających, współczesnych klientów. Szkolenia można różnorodnie podzielić. Bardzo popularny jest podział na szkolenia otwarte i zamknięte.

Szkolenia otwarte są dostępne dla wszystkich, bez względu na kierunek wykształcenia. Zazwyczaj jednak konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w szkoleniu, aby organizatorzy mieli orientację, jak wiele osób pojawi się na kursie.

Szkolenia otarte są organizowane w wielu dziedzinach tematycznych. Są to zarówno szkolenia z zakresu psychologii, socjologii i rozwoju różnych umiejętności interpersonalnych jak również szkolenia specjalistyczne: językowe, ekonomiczne czy informatyczne. Szkolone osoby otrzymują certyfikat po ukończeniu kursu.

Tego typu zajęcia mogą być darmowe lub odpłatne. Wiele szkoleń i kursów można dziś odbyć również droga internetową. To idealna opcja dla zapracowanych, dla których znalezienie czasu na stacjonarne szkolenie jest trudne lub wręcz niemożliwe. Druga forma to szkolenia zamknięte. Są one adresowane do konkretnej grupy osób, na przykład ludzi z danym wykształceniem. Nowoczesne firmy szkoleniowe oferują ciekawe szkolenia dla lekarzy, psychologów, ekonomistów, prawników jak również dla pracowników określonych działów i szczebli: kadry zarządzającej, dyrektorów, pracowników administracyjnych czy ekspertów w danej dziedzinie. Organizowane są również szkolenia zamknięte dla pracowników jednej firmy lub działu w jakimś przedsiębiorstwie.

Są one idealnie dopasowane do potrzeb odbiorców, mówimy wtedy o szkoleniach szytych na miarę. Proces przygotowania takiego kursu trwa nieco dłużej. Na początku bowiem firmy szkoleniowe zajmują się analizowaniem potrzeb grupy docelowej, następnie projektowane jest szkolenie. Po kursie przeprowadzane jest badanie ewaluacyjne, mające na celu sprawdzić, czy zastosowane szkolenie odniosło oczekiwany skutek. Takie badanie pozwala również na poznanie odpowiedzi na pytanie: jak szkolenie odbierają odbiorcy i czy są zadowoleni z końcowego efektu.

Jak zorganizować miejsce pracy?

Miejsce pracyEfektywność pracy zależy od wielu czynników, niestety nadal spory odsetek pracowników oraz przedsiębiorców boryka się z konsekwencjami źle zorga

Problem bezrobocia

Problem bezrobociaBezrobocie jest problemem na skalę krajową. Cały czas bowiem zwiększa się ilość osób pozostających bez pracy. Jest wiele sposobów na skuteczn

Jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną?

Rozmowa kwalifikacyjnaRozmowa kwalifikacyjna - przeprowadzanie rekrutacji do pracy Kierownik