Wizerunek kandydata

WizerunekWizerunek kandydata

Po pierwsze powinieneś lubić własny wygląd! Twoje uczesanie, ubranie czy w przypadku kobiet makijaż powinny dodawać Ci pewności siebie, jednak nie odrywając uwagi od Twojego przesłania wyborczego. Johna Molloy'a w "Ubierać się dla sukcesu" zawarła bardzo ważne przesłanie: "Sposób w jaki się ubieramy, wywiera istotny wpływ na ludzi, jakich spotykamy na gruncie zawodowym lub towarzyskim".

Wpływa on na to, jak nas traktują. Działasz lepiej, jeśli jesteś lepiej ubrany. Jak kandydat w jakichkolwiek wyborach na pewno chcesz kreować swój z góry przemyślany wizerunek, dlatego musisz ubierać się tak by strój stanowił wizualne odzwierciedlenie tego co chcesz przekazać potencjalnym wyborcą.

Pamiętaj jako kandydat nie zawsze musisz być nienaganny ale Twój wizualny wizerunek musi być profesjonalny. Nie mniej ważne jest to być w swoim ubraniu czuł się swobodnie i wygodnie.

Ubranie biurowe dla kandydata jest jak mundur dla żołnierza, gdyż właśnie w ten sposób ubiera się większość funkcjonariuszy publicznych, dlatego tez kandydaci mężczyźni zazwyczaj zakładają granatowy garnitur oraz jasną, jasnoniebieską koszulę.

Kandydaci kobiety mają o wiele większe pole do popisu, przez co ich zadanie jest o wiele trudniejsze. Specjaliści polecają kobietą strój jaskrawy, gdyż pomaga wyróżnić się w tłumie.

Każdy kandydat powinien przyłożyć się do wyszukania kilku najlepiej mu pasujących ubrań, spełniających warunek dobrego wyglądu oraz samopoczucia i nosić je na zmianę, pokazywanie się kilka dni z rzędu w tym samym garniturze nie jest najlepszym pomysłem. Kieszenie przydają się kandydatom do przechowywania wizytówek, notatek oraz długopisu, raczej nie powinien wypychać ich grubym portfelem lub własnymi rękoma.

Torebka lub teczka owszem może przeszkadzać jednak jest często niezastąpiona, podczas spotkań lub prelekcji warto powierzyć ja na przechowanie zaufanemu współpracownikowi. Bardzo duża grupa wyborców oraz dziennikarzy bardziej zwraca uwagę na strój i ogólny wygląd kobiet niż mężczyzn, kandydatka musi więc zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju drobiazgi, które mogły by zakłócić jej wizerunek w ich oczach, dobrą radą dla każdej z pań są zapasowe pończochy w torebce.

Jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną?

Pomyślna rozmowa kwalifikacyjnaOdpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, nie jest może gwarancją na to, że zdobędziemy w

Bezrobocie we współczesnym świecie

Bezrobocie we współczesnym świecieWe współczesnym świecie temat bezrobocia jest bardzo popularny, głównie z uwagi na jego szeroki zasięg i wy

Rozmowa kwalifikacyjna - co zrobić, aby zakończyła się sukcesem?

Rozmowa kwalifikacyjnaRozmowa kwalifikacyjna jest ostatnim, ale także bardzo ważnym etapem w uzyskaniu przez nas pracy.