Usługi nowoczesnych biur rachunkowych

Usługi biur rachunkowychWychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców wiele firm musiało rozbudować swoją ofertę, co wiązało się również z koniecznością wybicia się ponad konkurencję. Nie ominęło to również biur rachunkowych.

Dawniej kojarzyły się nam one z firmami, zajmującymi się obsługą księgową podmiotów gospodarczych i osób, prowadzących działalność jednoosobową. Dziś usługi te stanowią trzon działalności biur, ale wzbogacone są o szereg innych propozycji.

Podstawowa oferta księgowa obejmuje prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, ewidencjonowanie należności, rozliczanie transakcji importu i eksportu oraz transakcji wewnętrznych. Firmie zlecić można również przygotowywanie rocznych rozliczeń podatkowych oraz korygowanie wszelkich błędów w księgach handlowych. Poza działem księgowym na profesjonalne wsparcie liczyć może również dział personalny.

Biura rachunkowe wystosowały bowiem kompleksową ofertę obsługi kadrowej oraz płacowej. Obsługa kadrowa obejmuje prowadzenie akt osobowych pracowników w postaci profesjonalnej bazy danych. Przechowywane w niej informacje dotyczyć mogą zarówno historii zatrudnienia danej osoby jak i wszelkich innych kwestii, istotnych z punktu widzenia wykonywania przez nią obowiązków zawodowych. Pomocne okazuje się więc wzbogacenie takiej bazy o informacje na temat nagród, kar, wyróżnień, odbytych szkoleń i dodatkowych kursów. Ponadto, biura rachunkowe zajmują się przygotowywaniem wszelkiego typu umów, prowadzeniem wykazu badań lekarskich, ewidencjonowaniem nieobecności osób zatrudnionych czy prowadzeniem wykazu urlopów.

Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym w zakresie obsługi kadrowej można liczyć na wsparcie specjalistów zarówno w przypadku bieżących problemów kadrowych jak i kontroli z placówek zewnętrznych, w tym Państwowej Inspekcji Pracy. Z kolei obsługa płacowa obejmuje sporządzanie list płac, rocznych rozliczeń podatkowych oraz wypełnianie druków ZUS. Odpowiadając na potrzeby swoich odbiorców, biura rachunkowe wzbogaciły ofertę o profesjonalne doradztwo finansowe oraz wykonywanie analiz. Doradztwo obejmuje wszelkie kwestie, związane z pozyskiwaniem funduszy z Unii Europejskiej, zabezpieczaniem środków oraz inwestowaniem kapitału, posiadanego przez firmę. W związku z tym biuro rachunkowe wspiera swoich klientów w procesie ubiegania się o kredyt bankowy lub dotacje unijne. Specjaliści zajmują się przygotowywaniem wniosków kredytowych, biznesplanów, negocjowaniem warunków umów czy przygotowywaniem i sprawdzaniem poprawności wszelkich dodatkowych dokumentów. Z kolei wykonywanie analiz obejmuje analizy wskaźnikowe, bilanse finansowe, raporty z działalności firmy jak i prognozy zysków i strat.

Jak wybrać biuro rachunkowe dla początkującej firmy?

Małe biuro rachunkoweZakładając własną firmę, musimy wybrać odpowiedni dla nas tryb rozliczeń podatkowych z fiskusem. Już na etapie rejestrowania dzi

Kupno wymarzonego auta

Kupno wymarzonego autaObecnie trudno sobie wyobrazić przemieszczanie się bez samochodu. Pojazd często jest podstawą w prowadzeniu wielu działalności gospoda

Czy leasing samochodowy się opłaca?

Leasing samochodowyCoraz więcej mówi się o leasingu samochodów dla firm. To doskonała forma finansowania pojazdów zarówno dla małych jak i dużych firm.