Menadżer i sposób kierowania zespołem

Kierowanie zespołem ludzi którzy mają podporządkować się zadaniom wyznaczonym przez swojego podwładnego, Wbrew pozorom nie należy do najprostszych. Zwłaszcza gdy w grę wchodzą osoby, które same nie akceptują bycia osobą kierowaną.

Problem nie pojawia się wtedy gdy dostrzegamy różnice, że dana osoba niechętnie podchodzi do wykonywanych zadań wyznaczonych przez swojego menadżera, ale wtedy gdy zadania wykonane przez daną osobę są uważana za niedokładne, albo wykonane na tzw. "odczepnego".

Nie pozostaje nam wtedy nic innego, tylko zwrócenie uwagi danemu pracownikowi i danie mu do zrozumienia, że sposób w jaki się zachowuje może doprowadzić do jego własnej klęski.

Czekając na wnioski wynikające z danej rozmowy, musimy przygotować się na kolejną rozmowę która będzie miała na celu zweryfikowanie danego pracownika, a co za tym idzie: przeprowadzenie rozmowy która ma wykryć przyczynę jego zachowań. Niezbędne będzie sformułowanie pomocniczej ankiety dotyczącej nastawienia do danej pracy, osób pracujących w zespole, poziomu zadowolenia z danego stanowiska. Jako menadżerowie nie możemy pozwolić sobie na to, aby osoby pracujące na danych stanowiskach podchodziły do swoich obowiązków z niechęcią, traktując swoją pracę jako przymus, nie dostrzegając w niej nic z czego mogliby czerpać radość.

Nie pozostaje nam wtedy nic innego jak wprowadzić zmiany, które mają na celu polepszyć atmosferę w pracy. Zmiany te będą opierały się między innymi o: system szkoleń dla najlepszych pracowników, w celu podniesienia poziomu kwalifikacji,o system nagród : najlepsze osoby w danym miesiącu będą otrzymywały premię za wyniki w pracy, z czego wysokość premii będzie zależała od zajętego miejsca w rankingu. Zatem poziom zadowolenia podwładnych powinien się poprawić, w związku z tym firma powinna z biegiem czasu zwiększyć swoje obroty finansowe. Nie możemy zapominać o tym, aby za każdym razem sprawdzać poprawność wprowadzonego przez nas systemu. Został on stworzony między innymi po to, aby wyłonić najlepszych pracowników, którzy teoretycznie przynoszą największy zysk firmie.

Niestety, również musimy wyłonić pracowników którzy pracują najgorzej, bilansując ich wyniki w przeciągu kilku miesięcy. Musimy mieć na uwadze, czy wyniki te rzeczywiście są tak słabe że należy szukać nowego pracownika. Wszystko zależy od tego czy firma w której jesteśmy menadżerami nastawiona jest na ciągłe zwiększanie zysku, czy na utrzymanie morale zespołu pracowniczego.

Jeżeli jednak zależy jej na zyskach, nie pozostaje nam nic innego tylko zaakceptować system, który zapewni nam tylko i wyłącznie najlepszych pracowników, a co za tym idzie będzie miał za zadanie zwiększyć przychody firmy i dać poczucie osobom pracującym w firmie, że są najlepsi i nieustannie będą gotowi starać się pracować utrzymując wysoki poziom wykonywanej pracy nie tylko po to, aby być wśród najlepszych pracowników i otrzymywać premię, ale też po to by mieć świadomość, że jeżeli jakość wykonywanej pracy spadnie poniżej minimalnego poziomu.

Będą musieli liczyć się z tym, że osoby o lepszych możliwościach mogą ich wkrótce zastąpić.

Rebranding firm

Rebranding firmRebranding staje się coraz popularniejszą formą ożywienia danej marki i nadania jej nowych atrybutów. Głównie polega on na zmiani

Konto firmowe na miarę potrzeb firmy

W polskim prawie istnieje wymóg posiadania firmowego konta bankowego dotyczący osób, które zdecydowały się założyć firmę. Konto firmowe należy mieć już o

Kultura organizacyjna

Kultura organizacyjnaPrzedsiębiorstwa funkcjonujące na naszym rynku na pierwszy rzut oka są bardzo do siebie podobne, lecz w rzeczywistości jest inac