Kupno wymarzonego auta

Kupno wymarzonego autaObecnie trudno sobie wyobrazić przemieszczanie się bez samochodu. Pojazd często jest podstawą w prowadzeniu wielu działalności gospodarczych.

Rynek samochodowy w Polsce jest bardzo urozmaicony. W każdym mieście znajduje się kilka lub nawet kilkanaście salonów samochodowych, w których można nabyć nowe pojazdy.

Samochody używane natomiast możemy kupić w wielu komisach, jak i giełdach samochodowych, które organizowane są we wszystkich większych miastach. Także portale internetowe zawierają tysiące, a może nawet więcej, ofert od sprzedawców indywidualnych pragnących zbyć swój "zadbany" stary samochód.

Klient może przebierać jak w przysłowiowych "ulęgałkach". Kupno samochodu to nadal, dla przeciętnego Kowalskiego, spory wydatek. Dlatego wiele osób kupując nowy samochód jako formę finansowania wybiera kredyt. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają do dyspozycji również inne formy płatności. Wiele firm korzysta z usług firm leasingowych. Dzięki czemu mogą wymieniać flotę użytkowanych pojazdów co kilka lat. I ciągle wykorzystywać nowe samochody, które z pewnością rzadziej ulegają awariom.

Kupno auta na kredyt

Kupując samochód na kredyt musimy się liczyć z tym, że instytucja finansowa, nam go udzielająca będzie wymagała od nas dodatkowych zabezpieczeń. Oprócz częstej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu będziemy musieli wykupić dodatkowe ubezpieczenie autocasco. Ponadto użytkowany pojazd będziemy musieli serwisować w autoryzowanym punkcie obsługi. To wszystko podniesie nam ogólne koszty zakupu, ale posiadając dodatkowe ubezpieczenie i serwisowany prawidłowo samochód będziemy mogli "spać spokojnie". Tym bardziej, że nasz nowy nabytek, jak wszystkie obecnie produkowane samochody, jest naszpikowany elektroniką, różnego typu systemami zapewniającymi bezpieczeństwo i ułatwiającymi prowadzenie czy parkowanie. Dopóki kredyt nie będzie spłacony auto przeważnie jest własnością kredytodawcy. Mimo tego to jest nasz pojazd.

Przeważnie, w pierwszych dniach czy miesiącach, każdy troszczy się o swoją własność ze szczególną dbałością. Pojawienie się nawet najmniejszej ryski czy zadrapania nie daje spać po nocach. Dodatkowo nowy, stale błyszczący i zadbany samochód będzie wzbudzał zazdrość naszych wścibskich sąsiadów, co w końcu skłoni także ich do zakupu nowego samochodu, miejmy nadzieję... niższej klasy.

Jak wybrać biuro rachunkowe dla początkującej firmy?

Małe biuro rachunkoweZakładając własną firmę, musimy wybrać odpowiedni dla nas tryb rozliczeń podatkowych z fiskusem. Już na etapie rejestrowania dzi

Czy leasing samochodowy się opłaca?

Leasing samochodowyCoraz więcej mówi się o leasingu samochodów dla firm. To doskonała forma finansowania pojazdów zarówno dla małych jak i dużych firm.

Czy warto ubezpieczać mieszkanie?

Ubezpieczyć mieszkanieKażdy właściciel czterech kątów troszczy się o to, aby były ładnie urządzone, zadbane i czyste. Nie każdy jednak dba o ich b