Jak skutecznie sprzedawać na aukcjach internetowych?

Aukcje internetoweJak skutecznie sprzedawać na aukcjach internetowych?

Zakupy w Internecie. Kto z nas ich nie dokonywał? Dzisiaj już chyba prawie każdy od czasu do czasu kupi coś w sieci. Robiąc tak oszczędzamy sporo czasu i nie musimy wychodzić z domu.

Dodatkowo mamy zdecydowanie więcej czasu na zastanowienie się nad zakupem, czy poszukaniu informacji na temat danego produktu (a przynajmniej nie wiąże się to z dodatkowymi wycieczkami do sklepu).

Kupując online niejednokrotnie oszczędzamy także pieniądze. Ale ta nowa dziedzina handlu przynosi także korzyści sprzedawcom, którzy mogą szybko i bez wygórowanych kosztów w łatwy sposób sprzedać to co chcą. Jeżeli i my mamy w swoim domu coś czego chcielibyśmy się pozbyć, lub po prostu na tym zarobić, to warto przed wystawieniem tego na aukcję dowiedzieć się co zrobić by zwiększyć prawdopodobieństwo sprzedaży naszego przedmiotu.

Po pierwsze trzeba przemyśleć co chcemy sprzedać. Czy na rynku internetowym nie ma już wielu takich, a może nawet lepszych rzeczy? Jak wygląda sprawa z konkurencją? Czy mamy z nią jakiekolwiek szanse?

Żeby tak było prawdopodobnie musimy zaproponować lepszą od innych cenę, lub wybitnie dobrą jakość. Warto więc najpierw zorientować się czy sprzedaż w ogóle będzie się nam opłacać. Dodatkowo, jeśli sprzedajemy przedmiot używany, należy zadbać o jego dokładny opis, tak by nabywca po transakcji nie dopatrzył się ukrytych wad. Jeśli jesteśmy już przy opisie to musi on być zrobiony bardzo szczegółowo i estetycznie, jak i cała strona aukcji. Warto przyłożyć się do tego, gdyż spora część ludzi jest zadeklarowanymi wzrokowcami, a więc ciekawy design przyciągnie klientów. Jeżeli chodzi o opis to niech zawiera on konkretne dane na temat dobra, które zamierzamy sprzedać.

Kiedy jest to jakiś sprzęt elektroniczny to nie może zabraknąć specyfikacji. Umieszczając takie informacje kierujmy się mocnymi stronami produktu, choć nie może także zabraknąć ewentualnego zwrócenia uwagi na wady. Zamieszczenie w opisie opinii innych na temat przedmiotu upewnia też potencjalnego klienta do tego, że chce kupić akurat ten towar.

Umieszczaj zdjęcia w aukcji. Nikt nie kupi „kota w worku”. Najlepiej kiedy będą to fotografie wysokiej jakości, robione aparatem fotograficznym, a nie telefonem! Zamieść zdjęcie w miniaturce aukcji, gdyż to też zachęca. Jeżeli rzecz wystawiana przez Ciebie w internecie jest używana to ujęcia powinny dobrze oddawać jej stan faktyczny. Koszty przesyłki powinny być jasno i zrozumiale nakreślone dla ewentualnego nabywcy.

Zadbaj także o opcję dostawy kilku przedmiotów w jednej przesyłce (często za dodatkową opłatą, lecz wyniesie to i tak znacznie mniej niż, gdyby klient miałby płacić za dwie paczki), oraz o różnorodność wyboru (opłata z góry czy też dopiero przy pobraniu). Dbaj też o to by towar wysyłany był zaraz po otrzymaniu pieniędzy, lub zakupie.

Przedmioty pakuj delikatnie i dokładnie. Również pora zakończenia aukcji jest bardzo istotna. Warto by była to godzina, kiedy dużo ludzi surfuje po Internecie, czyli najlepiej wieczorem (trzeba jednak uważać by nie był to środek nocy ;)). Niech kontakt z Tobą będzie łatwy (podaj e-maila, numer telefonu i odczytuj wiadomości!) i przyjemny (pamiętaj o stosowaniu form grzecznościowych i poprawności zarówno gramatycznej jak i ortograficznej). Dbaj o dobre komentarze, samemu też chętnie je wystawiaj.

Służ pomocą, bądź uczciwy i nie zarabiaj na przesyłce wystawiając towar taniej! Jeśli ludzie zobaczą, że można ufać CI jako sprzedawcy będą bardziej przychylni by skorzystać z Twych usług.

Jak wybrać biuro rachunkowe dla początkującej firmy?

Małe biuro rachunkoweZakładając własną firmę, musimy wybrać odpowiedni dla nas tryb rozliczeń podatkowych z fiskusem. Już na etapie rejestrowania dzi

Kupno wymarzonego auta

Kupno wymarzonego autaObecnie trudno sobie wyobrazić przemieszczanie się bez samochodu. Pojazd często jest podstawą w prowadzeniu wielu działalności gospoda

Czy leasing samochodowy się opłaca?

Leasing samochodowyCoraz więcej mówi się o leasingu samochodów dla firm. To doskonała forma finansowania pojazdów zarówno dla małych jak i dużych firm.