Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnejPoszukiwanie pracy wiąże się zawsze z dużym stresem. Gdy nam się poszczęści, nasze CV spodoba się pracodawcy i ten zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną. To najważniejszy z etapów zdobywania zatrudnienia, dlatego warto się do takiej rozmowy dobrze przygotować.

Przede wszystkim zapoznaj się z profilem działalności firmy, do której aplikujesz. Jeśli nie będziesz wiedział czym ona się zajmuje, ani jaką rolę będziesz w niej mógł pełnić, Twoje szanse na dostanie się będą nikłe.

Warto też dobrze znać swoje CV. Podczas rozmowy na pewno będzie one jednym z głównych tematów. Zostaniesz prawdopodobnie zapytany o swoje doświadczenie zawodowe i umiejętności, którymi się w nim pochwaliłeś. Zdecydowanie powinny być one zgodne z prawdą. Gdy zostaniesz przyłapany na kłamstwie, możesz zapomnieć o udanej rekrutacji. Szczerość w relacjach z pracodawcą zaprowadzi Cię znacznie dalej.

Przed rozmową, warto zajrzeć do internetu. Istnieją strony, na których można znaleźć komentarze dotyczące pracy w różnych firmach. Być może znajdziesz tam informacje dotyczące tej, do której aplikujesz? Nie zaszkodzi spróbować.

Internet pozwoli również znaleźć odpowiedź na często pojawiającego się (aczkolwiek niezbyt lubiane) pytanie o oczekiwania finansowe. Trafnie dobrana kwota sprawdzi, że wynegocjujesz dobre wynagrodzenie bez zrażania do siebie pracodawcy zbyt wygórowaną kwotą.

Podstawą jest kultura osobista. Raczej nikt nie będzie chciał zatrudnić pracownika, który nie umie się odpowiednio zachować. Elegancki ubiór (choć niekoniecznie garnitur) też będzie koniecznością.

Jeśli będziesz przestrzegał/a powyższych rad, Twoje szanse na zdobycie pracy wzrosną. Pozostaje nam tylko życzyć Ci powodzenia.

Jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną?

Pomyślna rozmowa kwalifikacyjnaOdpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, nie jest może gwarancją na to, że zdobędziemy w

Bezrobocie we współczesnym świecie

Bezrobocie we współczesnym świecieWe współczesnym świecie temat bezrobocia jest bardzo popularny, głównie z uwagi na jego szeroki zasięg i wy

Rozmowa kwalifikacyjna - co zrobić, aby zakończyła się sukcesem?

Rozmowa kwalifikacyjnaRozmowa kwalifikacyjna jest ostatnim, ale także bardzo ważnym etapem w uzyskaniu przez nas pracy.