Fenomen blogów

Pisanie blogaBlogi są bardzo popularne w polskim Internecie. Popularność ta dotyczy zarówno dużej liczby osób piszących blogi jak i wielu ich czytelników. Jeszcze kilka lat temu blogi powszechnie kojarzyły się z pamiętnikami, pisanymi w Internecie.

Początkowo tego typu strony nie były często odwiedzane, panowało wręcz przekonanie, że opisywanie własnego życia przez osoby mało znane jest bezzasadne.

Jako pierwsze, więc popularność zdobywały blogi pisane przez osoby publiczne a więc polityków, muzyków i aktorów.

Z czasem bardzo szybko okazało się jednak, że blogi mogą być często odwiedzane. Ważną ich funkcją jest możliwość komentowania treści oraz uczestniczenia w dyskusjach. Obecnie w sieci istnieją miliony blogów. Nie są to już tylko blogi osobiste, ale coraz częściej są to strony hobbystyczne, gdzie ich autorzy przybliżają innym swoje pasje, co, do których mają ogromną wiedzę.

Tak wielka liczba blogów częściowo wynika z faktu, że można je prowadzić bez wielkich nakładów kosztów, na darmowych platformach blogowych. Zostały one skonstruowane w taki sposób, że każdy użytkownik, nawet ten mało zaawansowany poradzi sobie z ich obsługą.

Nowych blogów ciągle przybywa, co częściowo wynika z tego, że coraz więcej osób prowadzi takie strony, po to, aby zarabiać w Internecie. Można to robić na wiele sposobów. Najczęściej zyski czerpane są z zamieszczania reklam, linków, artykułów sponsorowanych oraz z udziału w programach partnerskich.

Aby jednak blog mógł dobrze zarabiać, musi on posiadać wartościowe treści, być często aktualizowany oraz skutecznie pozycjonowany. W tej sytuacji nie dziwi nikogo, że w Internecie jest tak wiele blogów kulinarnych, podróżniczych i motoryzacyjnych.

Bardzo chętnie odwiedzane są także blogi pisane przez przedstawicieli ciekawych zawodów. Popularne są blogi lekarzy, taksówkarzy, nauczycieli a także dziennikarzy. W Internecie blogi piszą osoby w każdym wieku. Szczególnie aktywne są nastolatki, ale nie brakuje też ciekawych blogów pisanych przez emerytów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu życiowemu piszą mądrze i ciekawie. Wśród popularnych blogów sporą część stanowią strony o tematyce kontrowersyjnej. To właśnie tam toczą się zażarte dyskusje, niejednokrotnie wymagające moderacji.

Jak wybrać biuro rachunkowe dla początkującej firmy?

Małe biuro rachunkoweZakładając własną firmę, musimy wybrać odpowiedni dla nas tryb rozliczeń podatkowych z fiskusem. Już na etapie rejestrowania dzi

Kupno wymarzonego auta

Kupno wymarzonego autaObecnie trudno sobie wyobrazić przemieszczanie się bez samochodu. Pojazd często jest podstawą w prowadzeniu wielu działalności gospoda

Czy leasing samochodowy się opłaca?

Leasing samochodowyCoraz więcej mówi się o leasingu samochodów dla firm. To doskonała forma finansowania pojazdów zarówno dla małych jak i dużych firm.