Czy leasing samochodowy się opłaca?

Leasing samochodowyCoraz więcej mówi się o leasingu samochodów dla firm. To doskonała forma finansowania pojazdów zarówno dla małych jak i dużych firm. Jak jednak wiadomo wiele przedsiębiorstw patrzy pod kątem "czy to się opłaca", a jak jest w przypadku leasingu?

Jak już zostało wspomniane to rozwiązanie jest skierowane właściwie do wszystkich firm. Po pierwsze leasing jest brany niemal zawsze pod uwagę jeśli z grę wchodzi drogie auto, którego cena wynosi ponad 200 tysięcy złoty. Zazwyczaj mowa tu już o firmach z dużym stażem (choć nie jest to wyznacznikiem). Opłaca się wtedy zainteresować leasingiem niż chociażby kredytem, ponieważ możemy na tym zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złoty.

Jednak leasing samochodowy opłaca się również dla małych firm, nawet tych z jednodniowym stażem, ponieważ już takie mogą się o niego ubiegać. Coraz więcej przedstawicieli musi mieć zarejestrowaną jednoosobową działalność gospodarczą. Zakup auta i wyłożenie całkowitej kwoty w ich przypadku jest po prostu niemożliwe. Leasing samochodowy pozwala im na nabycie średniej klasy samochodu. Jeśli chodzi o opłacalność to należy tu również wspomnieć o tym, że stanowi on usługę w sensie podatkowym. Dla większości przedsiębiorców to bardzo ważne.

Jak widać chodzi tu głównie o gotówkę, która przepływa w naszej firmie. Z pewnością mamy tu do czynienia z możliwością oszczędzania. Jako początkujące przedsiębiorstwo nie musimy martwić się o kolejne duże inwestycje, które mogą zachwiać finansami firmy. Właściwie o tym czy leasing samochodowy jest opłacalny nie trzeba pisać. Jest to oczywiste, a zgadzają się z tym również liczby. Co roku liczba wniosków rośnie. Według badań banki dzięki leasingowi pożyczają rocznie kilka miliardów złoty firmom, które chcą nabyć samochody.

To mówi samo za siebie. Firmy, które nawet stać na zakup nawet całej floty samochodowej wolą skorzystać z leasingu. Będąc zatem przedsiębiorcą nie musimy się martwić o tą kwestię. Dziś wiele firm nie wyobraża sobie funkcjonowania bez żadnego środka transportu. Wiadomym jest, że posiadanie własnego samochodu daje nam więcej perspektyw i możliwości. A powyżej wymienione przykłady ukazują, że leasing samochodowy jest jak najbardziej się opłaca.

Jak wybrać biuro rachunkowe dla początkującej firmy?

Małe biuro rachunkoweZakładając własną firmę, musimy wybrać odpowiedni dla nas tryb rozliczeń podatkowych z fiskusem. Już na etapie rejestrowania dzi

Kupno wymarzonego auta

Kupno wymarzonego autaObecnie trudno sobie wyobrazić przemieszczanie się bez samochodu. Pojazd często jest podstawą w prowadzeniu wielu działalności gospoda

Czy warto ubezpieczać mieszkanie?

Ubezpieczyć mieszkanieKażdy właściciel czterech kątów troszczy się o to, aby były ładnie urządzone, zadbane i czyste. Nie każdy jednak dba o ich b