Bezrobocie we współczesnym świecie

Bezrobocie we współczesnym świecieWe współczesnym świecie temat bezrobocia jest bardzo popularny, głównie z uwagi na jego szeroki zasięg i wysoki odsetek osób, które pozostają przez dłuższy czas bez pracy. Bezrobotnym jest człowiek, który dłuższy czas pozostaje bez pracy i jednocześnie jest do niej zdolny i chce podjąć pracę.

Dlaczego jednak nie może jej znaleźć?

Powodów może być kilka. Po pierwsze, oczekiwania kandydatów nie pokrywa się z sytuacja na rynku.

Być może jest zbyt wielu absolwentów jakiegoś kierunku studiów, a nie ma dla nich wystarczającej ilości miejsc pracy. Dla absolwentów jest to naprawdę frustrujące. W takim wypadku nie należy jednak się załamywać, ale zastanowić się, jak można tą sytuację rozwiązać. Bardzo ciekawym pomysłem jest zdecydowanie się na kursy, na których można się przekwalifikować. Nie trzeba od razu drastycznie zmieniać zawodu. Można jedynie podszkolić się w pewnej dziedzinie, jeśli wiemy, że są w niej wakaty na rynku pracy.

Pozwoli to również bezrobotnym na wyspecjalizowanie się, bycie w czymś ekspertem. Drugim powodem bycia bezrobotnym jest utrata pracy. Jest to również bardzo frustrujące, ale pocieszający jest fakt, że pracownik ma już jakieś doświadczenie, osiągnięcia, więc na pewno łatwiej mu będzie znaleźć pracę w zawodzie. Czasami jednak utrata pracy jest dobrym momentem na dokonanie zmian w życiu. Można przekwalifikować się, zacząć robić coś innego lub odważyć się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Na pewno każdy z nas ma wśród znajomych osobę, która twierdzi, że utrata pracy otworzyła jej oczy i pokazała, że praca na etacie to tylko jedna z możliwości.

Wielu ludzi marzy o własnej firmie, ale boi się zaryzykować. W chwili utraty posady stawiamy wszystko na jedną kartę, ponieważ nie mamy nic do stracenia. Poza tym, negatywne emocje jeszcze zagrzewają do walki o swoje. Wiele osób dziwi się, że ich znajomi decydują się na otwieranie firmy w kryzysie, ale biznes to ryzyko. Nikt nie osiągnie sukcesu bez zaryzykowania i oczywiście wiary w powodzenie przedsięwzięcia.

Jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną?

Pomyślna rozmowa kwalifikacyjnaOdpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, nie jest może gwarancją na to, że zdobędziemy w

Rozmowa kwalifikacyjna - co zrobić, aby zakończyła się sukcesem?

Rozmowa kwalifikacyjnaRozmowa kwalifikacyjna jest ostatnim, ale także bardzo ważnym etapem w uzyskaniu przez nas pracy.

Pisanie CV - najczęstsze błędy w curriculum vitae

Najczęstsze błędy w curriculum vitaeNajczęstsze błędy popełniane przy pisaniu CV Większość z nas już niejednokrotnie pisała swoje CV (c